Enlight – nadupaný fotoeditor


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 212

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 218

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Chvalitebný


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

Enlight je pokročilý editační nástroj pro vaše fotografie. Aplikace je dostupná také pro iPad a její velikost je 98,3 MB. Zatím však není lokalizována do českého jazyka.

Kromě pokročilých editačních nástrojů můžete samotnou aplikaci použít k focení. Bohužel pořízené snímky budou ve formátu JPG, což je hodně velká škoda. Samotná aplikace umí zpracovávat i bezztrátový TIFF formát a dokonce si můžete v nastavení povolit i export v tomto formátu. Pokud jste zvyklí pracovat s bezztrátovým formátem, budete pro samotné pořízení snímků nuceni sáhnout po jiné aplikaci. Doporučit mohu svou oblíbenou aplikaci Camera+.

IMG_1173

 

Po prvním spuštění je nutné povolit přístup k fotografiím, případně fotoaparátu. Jako první vás přivítá krátká ukázka jak  se samotnou aplikací pracovat. Nakonec se dostanete do samotného menu aplikace. Ve spodní části si vyberete snímek, který chcete dále zpracovávat.

Vpravo nahoře kliknete na ikonu tří horizontálních čar a dostanete se do nabídky editačních nástrojů.

Canvas

V této nabídce lze obrázek oříznout, narovnat, otočit, případně přizpůsobit, abyste dosáhli co nejideálnější kompozice.

Image

Zde provedete samotnou úpravu obrázku, jeho doladění, HDR, detaily, barvy, kontrast a mnoho dalších pokročilých nástrojů. Kdybyste si nevěděli rady, vždy máte možnost podívat se do nápovědy.

Filters

Jak je zřejmé z názvu, v této volbě máte dostupné různé filtry, které lze na upravený snímek aplikovat. K dispozici jsou tři volby, Analog, BW a Duo.

Tools

Zde se dostáváte do oddílu aplikace, kde lze z upravených fotografií vytvářet skutečná umělecká díla. V první volbě Mixer můžete do fotky vložit další obrázek (fotografii) a nastavit ji různou úroveň průhlednosti.

Volba Reshape zas umožňuje upravovat samotný objekt, který jste do fotky vložily – například vytvořit hranaté jablko.

Volba Heal umožňuje z fotografií odstraňovat nežádoucí objekty a nahradit je vybraným pozadím z fotografie.

Tilt Shift volba není nic jiného než rozostření objektivu. Simulujete tím hloubku ostrosti.

1_MainMenuToolIconMixer_4_7InchScreen

Artistic

Painting, Urban a Sketch, tohle všechno jsou volby s pomocí kterých uděláte z fotografie obraz, nebo grafity, případně černobílou skicu.

 

3_MainMenuToolIconUrban_4_7InchScreen

 

Brushes

Pod možností Doodle budete moci kreslit přímo do fotografie volné čáry, případně simulovat stříkaní sprejem a mnoho dalších voleb.

Volba Effects umožní vkládání různých pozadí, jako například bubliny, nebo sněhové vločky.

Text

V této volbě můžete do fotografií vkládat libovolné texty, případně vkládat předvolené nápisy

Urban-Effects-Decals-after

 

Finalize

V této konečné fázi máte možnost fotografie orámovat, případně vytvářet z několika fotografií koláže. Vaše výsledné dílo pak můžete sdílet, nebo uložit do své galerie jednoduchým kliknutím v horní části na ikonu čtverce se šipkou. Zajímavá je volba uložení animace, ve které si uložíte celý postup od začátku do finále a vidíte jak se vaše fotka v průběhu měnila.

IMG_1174

Závěr

Jedná se o jeden z pokročilejších editačních nástrojů, který umí i další zajímavé kousky, za pomoci kterých je výsledkem něco jiného než jen fotografie (malba, skica atd.). Největší slabinou titulu je její rozhraní fotoaparátu a ukládání snímků do formátu JPG.

 

[appstore id=”930026670″]

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 212

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 218