S aplikací Alive dáte svým Live fotografiím filtry


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 240

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 246

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Chvalitebné


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

Aplikace Alive umí editovat živé fotografie (tzv. Live Photos), kterým umožňuje přidávat různé filtry a následně je exportuje do souboru GIF nebo Movie formátu.

Aktuální vydání je ve verzi 1.0, ze dne 13. listopadu 2015. Velikost aplikace je 23,9 MB, takže ve vašem zařízení nezabere příliš místa. Podporovaný jazyk je pouze Angličtina. Aplikace je kompatibilní s verzí iOS 9.1, nebo novější na zařízení iPhone, iPad a iPod Touch. Live fotografie jsou oficiálně podporovány pouze na nejnovějších iPhonech 6s a 6s plus. Jedná se snad o jednu z prvních aplikací, která umožňuje přidávat Live fotografiím efekty a filtry.

 

Vzhled aplikace

Samotné rozhraní aplikace je jednoduché, snadno použitelné, neobsahuje příliš mnoho tlačítek a ikon, takže ovládání si rychle osvojíte. Samotné nastavování efektů je velice intuitivní a slouží k tomu tři tlačítka umístěna ve spodní části samotné aplikace. První volbou jsou filtry, nasledují editační nástroje a poslední volba je editace hlasitosti. Každá kategorie obsahuje další možnosti, které se vám zobrazí nad volbou, kterou jste právě zvolili. Druhá obrazovka umožňuje uložení výsledného díla do vaší galerie, nebo jeho export do formátu GIF či Movie.

alive 1

 

Práce v aplikaci

Vyberte Live fotografii z vaší galerie, následně vyberte první možnost Filtry a můžete přidat jeden z 29 možných. Kliknutím na ikonu klíče získáte přístup k nastavení jasu, kontrastu, sytosti, teplotě barev, ostrosti, jasu a stínů. Rovněž můžete přidat efekt vinětace. V případě, že se vám nelíbí zvuk, který byl nahrán zároveň s Live fotografií, klikněte na ikonu reproduktoru a snižte hlasitost třeba až na nulu.

alive 2

Jakmile máte hotovo, klikněte na ikonu sdílet v pravé horní části obrazovky a dostanete se na stránku s možností uložení celého projektu. Na výběr máte uložení do knihovny jako nové Live foto, nebo jej můžete uložit jako jediný samostatný snímek. Další volbou je export do GIF nebo Movie formátu. Movie formát můžete sdílet přímo na Facebooku a YouTube. GIF zvolte, pokud budete sdílet na Twitteru.

alive 4

Jedná se snad o první aplikaci, která umožňuje editaci Live fotografií, přičemž aplikace má všechny potřebné funkce pro úpravu a editaci fotografií. Navíc funguje i na starších iPhonech, pokud máte zařízení odemčené (jailbreaknuté). Na druhou stranu všechny funkce, které nabízí, jsou jen základní. Také nepodporuje režim na šířku.

alive 5

Velice ji doporučuji všem majitelům iPhone řady 6s, ale i s odemčeným zařízením, v případě, že na nich vytváříte Live fotografie. Schopnost odstranění zvuku z fotografie vnímám jako velice užitečnou vlastnost. Cena 1,99 € je odpovídající pro aplikace tohoto ražení. Jak titul Alive pracuje se můžete podívat na videu níže.

[vimeo 145917902 w=500 h=889]

 

A jakou aplikaci používáte vy? O svůj názor se s námi můžete podělit v komentářích tohoto článku.

 

[appstore id=“1056975360″]

Zdroj: iDownloadBlog