S Hipstamaticem na italském Bienále

Je to jako ukázkový zákon schválnosti. Jen člověk vytáhne na pár dní paty z domova, hned se objeví ve světě iPhone fotografie řada novinek. Ano, přátelé…. za ten týden, co jsem se pracovně pohyboval na Bienále v italských Benátkách, se do App Store dostaly například nedávno avizované fotoaplikace Mextures, Analog Camera, ale i třeba Koloid, na níž jsem vás ještě ani nestačil upozornit. Takže, ke všem se pěkně popořádku dostaneme. Jen se potřebuji trochu rozkoukat a dodělat jejich testování. Zároveň pro vás v následujících dnech připravím slibovaný test 4 zásilkových služeb, které vám vytiskou fotografie poslané přímo z iPhonu a vrátí vám je poštou domů, do vaší schránky. Psal jsem o tom ZDE. Těšte se! Valí se na nás další várka aktualit, takže se před startem léta určitě nebudeme nudit:-)

P.S. Během pracovní, velmi hektické návštěvy italského Bienále 2013, jsem tentokrát musel více fotografovat digitálním profi přístrojem Nikon. Nicméně, pár momentek jsem si iPhonem pořídil. Pokud máte chuť, tady je taková malá ukázka. A protože jsem nyní “ponořen” do zkoumání sítě OGGL od Hipstamatic, použil jsem právě fotoaparát této aplikace a posléze při editaci některých snímků tradiční nástroj Snapseed. iPhone fotografii zdar !

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz