AnalogColor app – nádech analogu

Vývojáři z Pentacom právě aktualizovali aplikaci AnalogColor, která slouží jako nástroj pro  úpravu fotografií z digitální na “analogovou”. Jistě, jedná se tak trochu o nadsázku, ale pokud se podíváte na některé verze úprav, přeci jen musíte dát autorům za pravdu, že fotky působí jako z klasického filmu. Alespoň některé z nich. AnalogColor není řádným nováčkem. jeho první verze měla ale několik zásadních nedosttků a ke všemu nedokázala pracovat s plným rozlišením snímků. To by se mělo změnit právě s aktualizací softwaru.

Návrháři aplikace se inspirovali desktopovou variantou programu, který si můžete prohlédnout nebo rovnou  stáhnout do svého MacBooku a PC  přímo TADY. Původní “stolní” varianta je pochopitelně ve srovnání s app pro iPhone částečně osekaná. Nelze ale vyloučit, že se vývojáři některé další funkce a kroky v budoucnu doplní.  Nečekejte žádné složité menu nebo desítky či snad dokonce stovky filtrů. Naopak. Autoři vsadili na jednoduchost a přehlednost. Vybíráte z mála, o to silnější ale je v některých případech efekt, který pro danou fotografii zvolíte. Hodně mi to připomíná cross proces při vyvolávání kinofilmu. Vlastně se dá říci, že všech pět základních dostupných variant filtrů (Sunny, ToyCam, Room, Delicious, Random) evokují někdejší populární styl Polaroid fotografie. Škoda jen, že k dispozici jsou nyní pouze dva typy rámečků, z nich ani jeden není tím klasickým polaroidovským. Ve verzi pro stolní počítač ho přitom najdete:-)

AnalogColor je nyní, po opravě chyb a vyladění, dokonce za zvýhodněnou cenu, která spadla z původních z 1,79,- na 0,89,- eur. Sleva je ale pouze DNES, tedy 31. ledna. Takže neháhejte!!! Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/analogcolor/id492916690?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]