O projektu

portret na iPhonefoto

Magazín iPhonefoto.cz vznikl v září 2011 původně jako osobní blog jednoho autora s cílem propagovat fotografování a natáčení videí mobilním telefonem iPhone, které se za uplynulých 5 let stalo světovým fenoménem. Především od podzimu roku 2010, kdy byl společností Apple Inc. uveden na trh iPhone s pořadovým číslem 4, se ve světě začala velmi rychle utvářet komunita tzv. iPhone fotografů a tvůrců videí. Objevily se výrazy a spojení slov jako iPhoneography nebo iPhoneArt. Populární mobil dnes ve své práci používají jak amatéři, tak milovníci vizuální tvorby, profesionální fotografové, videobloggeři a internetoví žurnalisté.

Mým snem bylo, vytvořit podobnou komunitu mobilních fotografů v České republice, ale i na Slovensku. Počet mobilů s dotykovým displejem závratně roste a lidé je téměř vždy nosí u sebe. Tak proč nevyužít i jednu z jejich báječných funkcí – fotografování. Možnosti jsou nekonečné. Aby také ne, když lidé stále častěji „komunikují“ prostřednictvím obrázků. Pokud ale někdo někdy vytvořil, založil či pojmenoval žánr mobilní fotografie, byli to právě kreativní majitelé přístroje s logem nakousnutého jablka a vývojáři aplikací pro jeho systém iOS. Dne 9.9.2013 se blog proměnil na magazín, a já k tomuto datu mám jedno přání. Aby vás, které nově se utvářející styl ve fotografii okouzlil, tento magazín propojil, inspiroval a podpořil v zábavě i kreativitě. Hodně skvělých mobilních snímků!

 Tomáš Tesař, zakladatel


 

iPhonefoto_o_projektuAppliště.cz je internetový magazín o produktech firmy Apple založený 28. 3. 2011. Několik redaktorů pro vás přináší čerstvé informace z jablečného světa, testy samotných produktů a příslušenství k nim, ale i recenze aplikací a her. Každých 14 dní také vychází pravidelný VideoCast. Tomáš Tesař, pro samou pracovní vytíženost a nedostatek svého času, nám – Adamu Kosovi a Tomáši Svobodovi – lidmi stojícími právě za webem Appliště, magazín iPhonefoto přenechal. S Tomášem Tesařem se známe již dlouhou dobu, několikrát byl i hostem v Appliště VideoCastu, proto věděl, že u nás bude o magazín dobře postaráno. A to je také náš cíl. Starat se o iPhonefoto.cz aby zůstalo takové, jaké bylo. Hlavně aby vám stále přinášelo kvalitní čtení z oblasti iPhonefotografie.

Adam Kos, šéfredaktor
Tomáš Svoboda, editor

Technická podpora a programování: Ondřej Dadok
Autor loga iPhonefoto.CZ: Marek Pistora