Artographo app – ve jménu artu

Artographo patří do základní, maximálně střední třídy “artových” fotoaplikací, pomocí kterých se celkem snadno naučíte měnit fotografie na kresby, akvarely, případně animace. Editovat můžete pomocí nastavených algoritmů buť automaticky – klasickým výběrem některého z efektů, případně dotykem “manuálně”. A to tak, že si vyberete třeba jen konkrétní části snímku, které chcete barevně nebo strukturou změnit. K dispozici máte v základu 30 efektů (například oblíbené Sepia, Cross Process, Retro Camera a další). A zároveň čtyři různé nástroje – štětec, sprej, tužku a gumu (pro vymazání nepovedených kroků a částí). Artographo nepatří mezi tzv. Deformační aplikace. Pouze zkresluje původní obraz – fotografii. A dodává jí oblíbený Cartoon vzhled. Ostatně, Cartoon je spolu s Watercolor a Photography jedním ze tří základních stylů pro následnou editaci.

Velkou výhodou téhle app je její velmi přehledné ovládání, v němž se snadno zorientuje každý uživatel, včetně úplných začátečníků. Na druhou stranu, autoři si za tuhle novinku účtují 1,59,- eur, což je rozhodně vyšší cena. Nepochybně existuje řada jiných aplikací, které nabízejí podobné styly zpracování. Já osobně bych nicméně Artographu šanci a doporučil ji hlavně benjamínkům v iPhone Artu.

Jednoduchost, přehlednost a rychlá odezva je to, co vás bude na práci s touhle app bavit. A výsledek pochopitelně rovněž !!! Vždycky ale záleží na motivu, který si vyberete ke zpracování. Zatímco záběr na krajinku může vypadat blbě, detail tváře nebo motiv plakátu se vám třeba bude velice zamlouvat. Obrázky ke zpracování lze přímo v app nafotit, ale také importovat z vaší galerie Camera Roll. Pochopitelně nechybí možnost sdílení na sociální sítě Twitter, Facebook a fotografický Flickr. Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/artographo/id442567684?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]