DMD Panorama a Photo Power zdarma

Slevy zajímavých fotoaplikací kolem “valentýnského šílenství” neberou konce, takže dneska mám pro vás opět tipy na dvě další skvělé foto app, které určitě stojí za pozornost:-) První z nich, Dermandar alias DMD Panorama, je povedená aplikace pro tvorbu rychlých panoramatických záběrů. Funguje na principu “spojování” jednotlivých částí záběrů a prakticky s ní můžete vytvořit plné panorama v úhlu 360 stupňů !!! Zkrátka otočíte se na podpatku jednou dokola a originální záběr je na světě ! Pokud vás zajímá, jak to celé funguje, podívejte se na přiložené video.

Jen tak na okraj, tuhle app si stáhlo od okamžiku jejího uvedení na trh už přes 2,2 milionů uživatelů, z nichž někteří sdílejí své panoramatické záběry prostřednictvím obří GALERIE DERMANDAR, kde se můžete zaregistrovat i vy. Díky HTML 5 a Flash se tak každému z tvůrců nabízí možnost si své PANO prohlížet nejen v iPhonu, ale také na divácké stránce, kde je k dnešnímu dni více jak pět tísíc veřejných záběrů. Tady si můžete prohlédnout jeden z nich. Ovládání šipkami v obrázku.Připomínám, že to je Flash:-)

DMD Panorama není nijak složitá na ovládání a pracovat se s ní naučíte velmi rychle. Vlastně se dá napsat, že proces vytvoření snímku je natolik automatický, že při něm téměř nemůžete chybovat. Lákadlem je i možnost přímého sdílení na Facebooku a Twitteru. Ve veřejné galerii si můžete, stejně jako vaši přátelé či kolegové, obratem vygenerovat i EMBED kód pro vložení panoramatického záběru do svého blogu nebo na firemní web:-) Tahle “sešívačka” obrázků se normálně prodává za 1,79,- eur, kdežto dneska, v den Valentýna, si ji můžete stánout  ZDARMA. Viz odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/dmd-panorama/id441183050?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

A teď tu mám něco pro ty z vás, kteří nejsou velkými fanoušky 360 stupňů. Další dočasně bezplatnou app je pro dnešní den Photo Power. Pokud ho vyzkoušíte, pravděpodobně ho nejčastěji budete používat pro běžnou, rychlou úpravu nebo spíše “vyladění” vašich snímků. Jedná se o fotoeditor střední úrovně, který zdaleka nedosahuje takových kvalit jako třeba špičkové PhotoForge 2 nebo Photogene 2. Nicméně svůj kus práce s ním určitě uděláte. Zahrnuje sadu funkcí a nástrojů pro možnost ořezu, otáčení, nastavení barev a jasu, případně předvolbu z cca 40 lomo filtrů. Oproti jiným, podobně koncipovaným app, mi na něm trochu vadí jeho lenivost. Pomalý je zejména při zpracování fotek v nejvyšším možném rozlišení. A to jak u iPhone 4, tak novější (a obecně rychlejší) verze 4S. Pokud si ale chcete vyzkoušet plnohodnotnou editaci fotek pomocí pokročilejší aplikace, je Photo Power dobrou volbou.

Photo Power mimo jiné nabízí:

– Gaussovské rozostření, normální zostření, reliéfy, mozaiky, malování, difuzní styl, změkčení, odstranění efektu červených očí,  Sketch, přidání šumu, radiální rozostření, bokeh nebo efekt HDR.

Navíc mám tušení, že tahle app brzy dostane update, v němž se budou vývojáři nepochybně snažit o vylepšení funkcí a stabilizaci aplikace. Osobně bych byl i pro změnu designu, ale to jen na okraj:-) Běžně se prodává za 2,69,- eur, zatímco dnes, na Valentýna, je ke stažení ZDARMA.  A to je hřích, něco takového propásnout:-) Viz odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/photo-power/id447863734?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]