Enlight, Rookie Cam, Ultralight – aktualizace zásadních fotoaplikací (28. až 32. týden 2015)

Vývojáři mobilních aplikací se stále snaží vylepšovat stávající tituly novými funkcemi, schopnostmi, možnostmi a vymoženostmi. Co za aktualizace tedy nabídl jablečný obchod App Store ve 28. až 32. týdnu roku 2015?

 

Enlight

Tento titul „všeuměl“, jehož recenzi od redakce iPhonefoto si můžete přečíst v SuperApple Magazínu 3/2015, se stal univerzálním a již si jej užijete i na displejích jablečných tabletů iPad. Nově pak přibyla možnost exportovat upravený snímek ve formátu TIFF. Z editačních funkcí byla vylepšena práce s ořezy, funkcí Tilt Shift atd.

Enlight

 

[appstore id=”930026670″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Rookie Cam

S aktualizací titulu na verzi 3.0 získáte opravdu mnohé. Vyjma toho, že je aplikace konečně optimalizována pro iPhony 6 a 6 Plus (to to trvalo), přidává neskutečné množství obsahu a to jak v rozhraní titulu, tak v jeho možnostech. Fotoaparát nově dokáže snímat scénu v živém náhledu s aplikovaným filtrem (kterých je až 116) a umožní vám manuálně upravovat ostrost, expozici i vyvážení bíle.

Rookie

 

Titul také nově umí vytvořit koláže snímků, které mohou vypadat třeba jako titulní stránky některého ze známých magazínů. Odkaz na aplikaci si můžete dát i do notifikačního centra, takže ji budete mít k dispozici hned ze zamčené obrazovky.

[appstore id=”799406905″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Ultralight / Photo editor

Ultralight je relativně mladý titul, proto teprve nyní získává první zásadnější aktualizaci, která jej povyšuje na verzi 1.1. Ta přináší zejména vylepšenou práci s filtry. Ty původní tak můžete nově upravovat a přejmenovávat, zároveň však můžete vytvořit filtry vlastní. Aby toho nebylo málo, vývojáři do aplikace přidali ještě čtyři nové (Warm film, Retro, BW Lowkey a Highkey). Byly rozšířeny i barevné tóny textur.

Ultralight

 

[appstore id=”972428565″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Typic

Aplikace pro přidávání textu do vašich snímků dostala s touto aktualizací spoustu nových fontů a to do sad Basic, Sript, ALL CAPS i Fun. Také vám umožňí stažení čtrnácti tapet na plochu vašeho zařízení vytvořených přímo v aplikaci, avšak výměnou za poskytnutí základních údajů o vaší osobě vývojářům.

Typic

 

 

[appstore id=”601467470″ store=”CZ” style=”infobox”]