Font Art app – jedním slovem krása

Tu a tam se věnuji i fotoaplikacím, které nejsou na první signální primárně na focení, ale stojí za to je mít v iPhonu jako doplňkové nástroje. Stejně tomu bude i dnes v případě novinky Font Art. Je to jeden z mnoha nástrojů, které dovolují přímo v telefonu vytvářet texty a vkládat je do fotografie. Ideální pomůcka například pro tvorbu rychlého návrhu loga, plakátu, pozvánky nebo jen fotky s textem, kterou chcete někomu poslat jako vzkaz či vizitku:-) Font Art je pro tyhle účely naprosto dostačující. Pokud se pro něj rozhodnete, čeká vás skvělé, uživatelsky příjemné rozhraní.

Přehlednost, jednoduchost a styl. Osobně jsem byl nadšený ze vstupního, ovládacího panelu, který vývojáři vymysleli jako otáčivý ovladač. Samotnou editaci hodnotím velmi vysoko. A to z pohledu naprostého začátečníka, který v podobných aplikacích příliš často nepracuje.

V placené verzi, která vyjde na 0,79,- eur (existuje i bezplatná, viz odkaz pod článkem), se dočkáte celkem 127 fontů písma, pestré škály barev, a sady nástrojů, se kterými není problém vybraný a vložený text rychle a pohodlně zvětšovat, zmenšovat, posouvat a otáčet na ploše obrázku, a měnit jeho barevnost i průhlednost. Díky jejímu korigování si můžete vytvořit na fotografii i vodoznak. Upravovat  se dá jas, kontrast a odstín obrazu. Nebo měnit stínování a reliéf kolem textu. Font Art dovoluje pracovat s pěti základními formáty fotografie – tradičním čtvercovým 1:1, dále pak  2:3, 3:2, 3:4 a 4:3.

Zajímavostí je možnost nejen hotové obrázky s textem sdílet do alb na Facebook, Flickr, Pisasa a Instagram, ale také naopak, importovat snímky z těchto prostředí do app a pak je editovat. Pokud si nejste jisti, že tenhle typ aplikace ve svém iPhonu potřebujete, vyzkoušejte pro začátek free verzi. Tu “plnotučnou” si můžete dokoupit kdykoliv později. Já osobně jsem si  plnohodnotnou koupil asi po 20 minutách testování té bezplatné.

DODATEK z 23.8. 2013: App bohužel není momentálně ani v jedné z verzí dostupná pro český App Store.

P.S. Přímým konkurentem pro Font Art je například app Textmatic, na níž jsem upozorňoval nedávno, kdy byla dočasně ke stažení zdarma její plná verze. Také tahle app má i verzi FREE.