MullerPhoto app – až z Hollywoodu

Vlastní fotoaplikaci představil včera prestižní fotograf hollywoodských hvězd, slavných muzikantů, ale i originálních filmových posterů, Michael Muller. Zpracovalo ji studio Vinegarapps a proslulý autor portrétů jí propůjčil nejen své jméno, ale především styl a zpracování efektů, které mají zlákat uživatele. Novinka MullerPhoto je během krátké doby další aplikací, kterou se rozhodl nechat zpracovat a uvést na trh profesionální fotograf. Začátkem minulého týdne oznámil uvedení své app Marksta také fotožurnalista John D McHugh z agentury AFP. Ten se ale soustředil pouze na vytvoření co nejlepší aplikace na tvorbu vodoznaků, kterými si můžete chránit autorská práva u svých fotografií. MullerPhoto je trochu “jiné kafe”. Ostřílený portrétní, hudební a filmový fotograf se v ní rozhodl prezentovat několik svých triků, které používá ve své práci.

MullerPhoto app foto 2

Pochopitelně, že je třeba to brát trochu s rezervou. Nicméně, jak sám Muller prezentuje, snažil se při přípravě verze pro iPhone co nejvíce přiblížit  “zkreslení”, které můžete vidět u řady jeho fotografií.

Rozhraní a design aplikace jsou skvělé. Je vidět, že autoři si dali vážně záležet a chtěli jasně ukázat, jak si představují kvalitní fotoaplikaci, pod níž je podepsaný slavný fotograf. Testoval jsem ji včera večer v rychlosti na svém iPhonu 5 a musím napsat, že má parádní odezvu, ale také přehledné uspořádání s velmi intuitivním ovládáním. Fotoaparát ostří a vyhodnocuje expozici opravdu dobře. V aplikaci ale můžete upravovat i snímky, které si nahrajete z vaší galerie Camera Roll. Klíčovým pro editaci (adjustování) je posuvné tlačítko, pomocí něhož se pohybujete v různých směrech, čímž vytváříte efekt zkreslení. Specialitou je potom funkce pro vytváření Lo-Fi efektu. Simuluje “propustnost světla”, možná přesněji osvícení filmového negativu (Info: Tato chyba vzniká netěsností fotografického přístroje – světlo částečně proniká do fotoaparátu a poškodí-osvítí negativ. Tuto vadu později začali někteří fotografové používat jako tvůrčí záměr. Dodnes je využívána pro efekty u digitální fotografie a fotoaplikací). Tady funkci najdete v menu na displeji.

MullerPhoto app foto 1

Podrženo, sečteno. MullerPhoto je rozhodně velmi zajímavá fotoaplikace a může jistě zaujmout spoustu iPhone fotografů. A teď to nejdůležitější – cena. Stanovena na je na přijatelných 1,79,- eur. Získáte za ni ale “jen” app s fotoaparátem, skvělým nastavením, a dvěma efekty. Pokud chcete “plnou polní”, musíte počítat s další investicí. K základním efektům MullerPro a Wawerly (v ceně nákupu app) si můžete dokoupit ještě styly Ellis, Runway, Paris, Mulholland a Billboard. Každý vyjde na 0,89,- eur, ale koupit se dají i v balíčku najednou za zvýhodněnou částku 3,59,- eur. Pokud se rozhodnete pro vše, co Michael Muller nabízí, počítejte s útratou přes pět eur. To jen tak na okraj:-)

Tak co říkáte ? Toužíte  se inspirovat tvorbou autora snímků mnoha slavných hvězd ? Dodám jenom, že Michale Muller vážně není žádné “ořezávátko”:-) Má na svém kontě skutečně spoustu skvělých snímků a do objektivu jeho fotoaparátů hleděli například Colin Farrell, John Malkovich, Daniel Craig, nebo třeba Justin Timberlake, Jessica Biel, Vanessa Hutchins, Selena Gomez, Gerard butler, Rihanna, Lil Wayne a spousta dalších. Ostatně, mrkněte na Mullerovo portfolio. Má se nepochybně čím chlubit.

Pokud vás app MullerPhoto zaujala, vzhůru do světa hollywoodských celebrit: Viz Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/mullerphoto/id585740073?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]