Projecteo-mini projektor Insta fotek

Mladší z vás to nejspíš nikdy nezažili, starší si vzpomenou určitě. Jen si to vybavte, jaká to byla pohoda kdysi oprášit ve skříni projektor, vylovit z krabice zásobníky s diapozitivy, uvelebit se, a celý večer strávit promítáním fotek z dovolené, výletů nebo těch s „uměleckou“ ambicí. Že vám to přijde jako zbytečná  nostalgie? No jistě, neznám dnes ve svém okolí nikoho, kdo by bláhově investoval peníze a čas do téhle domácí zábavy.  Ačkoliv, projektor a diáky dříve používali hojně nejen lépe situovaní amatéři, ale také galeristé, muzejníci , profesoři  a profesionální fotografové.  Z pohledu „digitálního“ boomu je to vlastně dost retro. A právě po něm, zdá se, začal toužit anglický vývojář Benjamin Redford, který se rozhodl  změnit trend mobilní fotografie a alespoň částečně ho zase vrátit zpět právě do časů filmů, diáků a domácích projekcí na zeď nebo prostěradlo:-) A protože nápad je jedna vě a jeho realizace druhá, ta nákladnější, představil nyní svůj nápad s názvem Projecteo na populárním webu pro startupy Kickstarter.  A vypadá to, že se trefil do vkusu mnoha čtenářů, protože zájem o jeho minimalisticky konstruovaný, kapesní projektor na vaše fotky z populárního Instagramu, je velice slušný.
Jen si to představte. Projektor velký jako krabička od cigaret, fotky z Instagramu překopírované do formátu nehtu u palce, a sada revolverových zásobníčků (ano, tady se skutečně hodí používat zdrobnělinu), které můžete měnit jeden za druhým a kochat se přitom svými Insta obrázky. Připadá vám to jako velká ptákovina ? Potom se smiřte s tím, že na ni co nevidět narazíte v reálném životě. Podle všeho totiž Benjanim dosáhne na požadovanou sumu peněz, aby mohl začít svůj koncept sériově vyrábět.  Jak to celé funguje napoví promo video, kterým se autor nápadu prezentuje. Jisté je, že inspiraci našel skutečně ve starších modelech projektorů a používání diapozitivů. Jen vše trochu upravil a výrazně zmenšil.

Instagram fotky pro jednotlivé zásobníky si budeme moci vybírat ve svém iPhonu pomocí připravované aplikace. Jejich překopírování na kinofilm si pak můžete vždy doobjednat. No, uvidíme, jak se tahle kuriozita uchytí na volném trhu. Faktem je, že nic roztomilejšího jsem mezi příslušenstvím pro iPhone fotografii já osobně ještě neviděl. A lidé mají roztomilé věci přeci rádi. Nebo se pletu ?

Více se o konceptu projektoru na Instagram snímky jménem Projecteo se můžete dozvědět na profilu Kickstarter, případně na webu Getprojecteo. Držím Benjaminovi palce !