Magic Hour app – filtrů, co hrdlo ráčí

Tahle app není jen o fotografování, ale hlavně o filtrech. Jasně, funkci fotoparátu v ní najdete. Dokonce vcelku povedenou, s možností zoomování a nastavení základních parametrů (mřížka, blesk, ostření dotykem, expozice). Pokud je ale Magic Hour v něčem silný, potom je to ve filtrech. A to nejen v jejich pestrosti a výběru, ale také množství. Věřte nebo ne, po nějakém čase se vám bude zdát, že máte před sebou skutečně stroj na výrobu nekonečného množství filtrů pro vaše iPhone fotografie. Aplikace totiž v sobě zahrnuje položku Filter Market, kde její autoři postupně shromažďují další a další typy efektů. Ty jsou po nákupu app ke stažení už zdarma, pochopitelně. To ale není zdaleka vše, čím by vás mohla tahle “kouzelná hodina” potěšit.

Po stažení z App Store doporučuji dříve, než se ponoříte do záplavy efektů, vstoupit do nastavení (setting), kde si upravíte veškeré potřebné položky. Ať už pro funkcionalitu fotoaparátu, lokalizaci nebo ukládání fotek do Camera Roll galerie iPhone. Případně v menu “naladit” sdílení, kde si můžete vybrat vskutku z velkorysé nabídky. K dispozici jsou: Facebook, Twitter, Foursquare, Tumblr, Flickr, Dropbox a Posterous.  Později, přímo PŘI, respektive PO úpravě konkrétní fotografie, zjistíte, že pod položkou SHARE máte k dispozici i funkce posílání emailem, přímý tisk nebo vstup do Instagramu a dalších aplikací. To díky funkci AppLink (pro nezasvěcené – jedná se o propojení aplikací, tedy možnost přeskočit z jedné konkrétní aplikace do druhé a pokračovat v dalších úpravách). Zkrátka pro milovníky sdílení ideál.

A teď už k tomu hlavnímu – filtrům. Je jich vážně požehnaně a musím přiznat, že i přes svoji vášeň v testování efektů a zkreslení, mi z nabídky Magic Hour občas jde hlava kolem:-) Když nafotíte snímek nebo si ho vyberete z galerie Camera Roll, pustí vás app k základnímu ořezu do čtverce. Ano, někomu se tenhle formát nemusí líbit, ale tak to prostě je. Vše v duchu Hipstamaticu a ostatních následovníků:-)  A pak už to jede. Srážka se základním výběrem cca 40 filtrů je ještě milá. Jakmile ale propadnete Filter Marketu, je s vámi konec:-) Těch možností je opravdu až moc.

Zvolit si můžete mezi vlastními filtry nebo populárními. Je to tak. Ty, které už jednou použijete nebo vytvoříte editací, si lze uchovat pro další práci:-) Případně je také můžete doporučit svým přátelům. Jakmile konkrétní filtr vyberete, dostanete se do prostředí úprav a tam už je to radost na radost. Listováním zprava doleva nebo naopak vybíráte ve větším náhledu další možné variantu filtrů. A málem bych zapomněl, také rámečků. Ano, ke každému z efektů je napasovaný konkrétní typ rámečku. Ale není se čeho bát, při úpravě ho můžete později kdykoliv změnit a vybrat si jiný. Nebo žádný.

Stejně tak lze v editaci měnit jas, kontrast, barevnost, přímý přechod na černobílou, používat křivky, textury, vinětaci. A bonus navíc ? Funkce Tilt-Shift. Ať už kruhová nebo linková. Tak co vy na to? Stále vám to přijde málo ? Potom pamatujte, že Magic Hour toho nabízí vážně ještě spoustu. Jestli vás zaujal a nejste si jisti, že za něj hned chcete utratit požadovaných 1,79,- eur, potom zkuste nejprve verzi LITE, kterou najdete ZDE. Je pochopitelně ZDARMA a na vyzkoušení toho, co vás může čekat v té vyšší kategorii, je to skvělá volba. Link na placenou app Magic Hour najdete tradičně pod článkem. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/magic-hour-camera-unlimited/id434159268?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]