Nový mCAM Lite pro iPhone foto i video

Společnost Action Life Media (ALM) představila novinku, které minimalizuje dosavadní a celkem slavný koncept příslušenství pro fotografování a natáčení videí iPhonem s názvem  Bubo OWLE  – psal jsem o něm vloni v říjnu TADY. Aktuální koncept dostal názvem mCAM Lite a doplňuje původní a stále populární OWLE.

V podstatě jde o odlehčenou verzi téhož. Příslušenství mCAM Lite působí  jako mladší a hubenější  „bratříček“  většího OWLE. Rozdíl je jen v konstrukci, respektive v rozměrech, váze a modernějším designu.

Doplněk funguje tak, že do něho iPhone 4 nebo 4S „zapouzdříte“. Zkrátka telefon zasunete do silikonového obalu a vložíte do zadní části konstrukce vyrobené z hliníku. Modul vyhovuje především filmařům, kteří při pohybových scénách dosahují lepší stability a minimalizují otřesy.

Vhodný je ale i pro iPhone fotografii. Stejně jako u OWLE je i u mCAM Lite součástí dodávky širokoúhlý objektiv s parametry 0,45 x 37mm a malý, externí mikrofon. Další doplňky si můžete dokoupit (například adaptér pro nasazení a použití objektivů 35mm ze zrcadlovek). Ostatně, podívejte se přímo na stránky ALM, která se zaměřila především na zákazníky z řad amatérských, ale i profesionálních filmařů, fotografů, bloggerů a novinářů.

Pokud vás novinka mCAM Lite zaujme, počítejte s investicí necelých 160,- dolarů  bez poštovného (to je cca o 20,- méně, než původní a větší verze příslušenství. Koupit ho lze TADY.