Mozaikr app – král mozaiky přichází

A je tu další, žhavá novinka !!! V App Store se právě objevila aplikace Mozaikr, o níž jsem se krátce zmiňoval před několika dny TADY, ale bohužel neměl dostatek informací. Protože mě tahle app zajímala od samotného začátku-už proto, že nese evidentně stopu českých vývojářů-rozhodl jsem se ji pro vás detailně prozkoumat. A výsledek ?   Pro mě osobně velké nadšení!!! Ale nepředbíhejme. Pěkně popořádku.

Ano, v App Store najdete několik různých aplikací, které dokáží přetvořit vaše fotografie na mozaiky. Po dnešku ale můžu s klidným vědomím říci, že jsem nenašel zatím žádnou, která by splňovala tak vysoké parametry a vůbec celkovou koncepci, jakou nabízí právě novinka Mozaikr. Mimochodem, je v českém jazyce, což se bude mnoha uživatelům může zalíbit. Takže, račte číst dál, král mozaiky právě přichází !

Po stažení se v aplikaci zorientujete velmi rychle, k čemuž napomáhá nejen designově čistě a přehledně navržené menu, ale i promyšlené uspořádání jednotlivých funkčních ikon. Princip celého procesu transformace z fotografie na mozaiku spočívá pochopitelně v algoritmu, kterému dáte pokyn jaký obrázek konkrétně, a z jakých zdrojů chcete poskládat. Svůj vliv na výsledný obraz má nepochybně i počet fotografií, které máte uložené v galeriích iPhone – Camera Roll a Fotostream. Právě z nich se totiž generují jednotlivé “dílky” pro složení finální mozaiky. Čerpat obrázky můžete rovněž z třetí galerie – nachází se přímo v aplikaci a disponuje obrázky, které jste použili při tvorbě dřívějších “mozaikoobrazů”. Pomocí vyhledávání v aplikaci si můžete vybrat i konkrétní, předem nachystaný soubor fotek.

A teď k postupu. Je v zásadě jednoduchý a jediné, na co je třeba se připravit, jsou pauzy mezi některými kroky při úpravě. Trvají většinou pár vteřin (testováno na iPhone 4, takže 4S bude výrazně svižnější). Aplikace nicméně logicky potřebuje nějaký čas na “převod” vašich fotek z galerií na výsledný obraz – mozaiku. Protože by bylo zbytečně zdlouhavé popisovat jeden krok za druhým, vytvořil jsem pro vás sérii vlastních screenshotů během úpravy jedné konkrétní fotografie. Najdete je dole pod článkem. Dovolím si jenom upozornit, že fotografii, kterou jsem vybral,  byla již předtím upravena v několika filtrech jiných aplikací a nejedná se o původní snímek. Udělal jsem to záměrně, abych vyzkoušel, jak bude Mozaikr reagovat na rozmanité barevné přechody a tóny. Od bílé, přes sytě červenou, zelenou, žlutou, až po černou. Stejně tak na konci série najdete dva výřezy detailů z finální mozaiky. A příjemná informace na závěr. Na konci procesu  jsem získal z fotografie o původní velikosti cca 0,9 MB obraz, který mi hlásil velikost 6,9 MB !!!  A s tím už se dá hodně dobře pracovat třeba při pozdějším zpracování pro tisk:-) Výsledný obraz můžete přímo sdílet emailem nebo přes Twitter. Po uložení do galerie Camera Roll pak lze použít i jakékoliv další platformy.

Jestli vás Mozaikr zaujal, počítejte s útratou 0,89 ,- eur. Pokud se to někomu zdá moc, pak věřte, že tahle app za tuhle cenu rozhodně stojí a má moje osobní doporučení !!! Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/mozaikr/id497473103?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

Původní fotografie, kterou jsem zvolil před úpravou v aplikaci Mozaikr:

A tady postup při zpracování mozaiky pomocí aplikace Mozaikr:

1.Vyberte předlohu – fotografii, kterou chcete proměnit na mozaiku.

2. Zvolte kvalitu. Buď lepší (pro tisk), nebo s rychlejším zpracováním (horší).

3. Vyberte galerie, odkud se budou generovat vaše obrázky pro mozaiku.

4. Čekejte na analýzu fotek a zahájení vytváření mozaiky.

5. Už chybí jenom pár vteřin a výsledná mozaika se zobrazí.

6. Moment načítání a finálního zobrazení zpracovaných fotografií.

7. Hotovou mozaiku můžete exportovat v několika variantách.

8. A nebo sdílet přímo na Twitter, případně poslat emailem.

Takhle vypadá výsledná mozaika po procesu zpracování:

Detail obrazu mozaiky č. 1:

Detail obrazu mozaiky č. 2: