Hipstamatic chystá novou sociální síť

Zakladatelé a tvůrci kultovní fotoaplikace Hipstamatic pro iPhone chystají nový projekt s názvem OGGL, který se má stát unikátní sítí pro sdílení snímků od kreativních fotografů. Novinka, která se může stát konkurencí populárního Instagramu nebo jeho rivalů Eyeem či Tadaa, má být určena spíše “profesionálním” tvůrcům. Projekt je v tuto chvíli krátce po oficiálním představení, k němuž se autoři rozhodli v noci na dnešek. OGGL podle všeho dostane vlastní, nezávislou aplikaci, která se objeví zanedlouho v portfoliu Hipstamatic. Startovací podobu webové verze OGGL sítě si můžete prohlédnout v odkazu TADY.

V současné době ještě není plně funkční a jediné, co tvůrci nabízejí, je možnost si prostřednictvím emailu zažádat o pozvánku. Kolika zájemcům se to poštěstí a v jakém časovém horizontu zatím není známo. Tým Hipstamatic se rozhodl využít vlnu popularity své fotoaplikace v médiích jako časopis TIME nebo deník The New York Times, které v minulosti opakovaně prezentovaly snímky zkušených fotožurnalistů, pořízených iPhonem a právě aplikací z této vývojářské dílny.

“Hipstamatic fotografové měli opakovaně možnost předvést svou práci  na světové scéně. A ohlásit tak příchod nové éry ve fotografii, ” uvedl pro časopis British Journal of Photography Lucas Buick,  generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Hipstamatic. “Přišel čas, abychom vytvořili místo určené právě pro ně. A umožnili jim i dalším autorům se  připojit, inspirovat, tvořit a nadále definovat, co to znamená být fotograf pro tuto generaci,” dodal Lucas Buick.

Hipstamatic síť OGGL foto 1

Za vstupenku a užívání sítě budou uživatelé platit. Buď měsíčně (0,99,- dolaru) a nebo ročně (9,99,- dolaru). Za poplatek aplikace umožní tvůrcům nejen zaznamenat snímky pomocí Hipstamatic filtrů, ale také je aplikovat pro jiné fotografie. Podobně, jako to známe třeba u Instagramu. S předplatným uživatelé zároveň získají přístup k celému katalogu Hipstamatic virtuálních objektivů a filmů.

Hipstamatic síť OGGL foto 3

Každý měsíc by se přitom měly objevovat další novinky. Pomyslnou třešničkou na dortu bude podle dostupných informací i možnost vytváření “osobních příběhů”. Jak přesně tahle funkce bude vypadat, se musíme zatím nechat překvapit. Není však pochyb o tom, že Hipstamatic se spuštěním OGGL chce vytvořit silnou komunitu “podobně smýšlejících fotografů”.