Paparazzo Light – blesk pro iPhone

Ve stylu retro a po vzoru slavného amerického fotografa Artura Felliga, který byl také známý pod přezdívkou Weegee, se rozhodli designéři Craig Monroe a John Aldrich zkonstruovat originální externí blesk pro iPhone. Na počest legendy Felliga, který je právem pasován do role spoluzakladatele bulvárního žánru fotografie, pojmenovali své příslušenství Paparazzo Light, a nyní se ucházejí o přízeň investorů na slavném webu pro startupy Kickstarter. Kuriózní doplněk, který je vybavený LED světlem, je dobíjený dvěma externími bateriemi. Pokud se dostane do výrobního procesu, jeho prodejní cenu autoři odhadují na 60,- amerických dolarů. Pochopitelně záleží také na tom, jak velkou si získají přízeň a finanční podporu od svých fanoušků na Kickstarter.

Jako cílovou částku si stanovili sumu 50 tisíc dolarů, kterou musejí získat během následujícího měsíce. Přídavné světlo by mělo fungovat jak pro fotografii, tak pro video. A to s možností nastavení pro jednotlivé záblesky nebo stálé světlo. Pokud se začne vyrábět, tvůrci počítají se třemi barevnými variantami: bílou, černou a stříbrnou. To vše v retro designu, který připomíná období 30-tých až 70-tých let minulého století, kdy se pojem bulvární fotografie utvářel. Kromě verze pro iPhone 4 a 4S, jsou připraveni i na podzimní novinku v podobě iPhonu šesté generace.

Mimochodem, Weegee byl ve své době skutečnou legendou a proslavil se nejen fotografováním bohatých celebrit a kriminálních případů. Během své kariéry experimentoval také s panoramatickou fotografií a žánrem aktu. Ke všemu patřil k autorům tzv. Newyorské fotografické školy, kam spadá skupina 16-ti slavných autorů, například Saul Liter, Leon Levinstein, Helen Levitt, Ted Croner, Bruce Davidson, Don Donaghy a další. No, zkrátka velmi zajímavá společnost:-) Doporučuji! Ach, to musela být krásná doba!

Pokud se chcete dozvědět více o nápadu vývojářů, kteří se rozhodli zkusit štěstí s retro bleskem, podívejte se na přiložené promo video, nebo klikněte přímo na jejich profil na Kickstarter.