PicTwo app – vhodný pro tvou fantazii

Pictwo není žádnou novinkou, ale protože v poslední době začíná stále více iPhone fotografů zkoušet mix několika aplikací dohromady a zejména potom “překrývání” obrazů, myslím, že přišel čas vás na tuhle app upozornit:-) Jedná se o nástroj, pomocí kterého se můžete posunout o další krůček dál v žánru iPhone fotografie. Chce to jen trochu trpělivosti a hlavně fantazii. Jak už název aplikace napovídá, pracujete s ní proto, aby jste mohli kombinovat  dva snímky a vytvořit z nich novou “skladbu”. Přidávat lze neomezený počet vrstev a vytvářet tak koláže, surrealistické kompozice a umělecká díla. Že to zní přehnaně ? No, každý to vidí jinak. Já nicméně už ve svém pátrání po novinkách v iPhone fotografii viděl takové výsledky z tvorby některých světových iPhone fotografů, že bych to za přehnané nepovažoval:-) S pomocí PicTwo lze používat i vaše vlastní textury a poklady, které si připravíte a nasbíráte předem. Třeba tím, že si je zkrátka nafotíte. Například starou zeď, kus omítky, podezřele natřený plot:-) Zkrátka cokoliv. Je to zase jen a pouze o vaší fantazii a nápadech. Jisté je, že nemusíte spoléhat jen na předem nainstalované textury jako v případě některých jiných aplikací.

Upravovat lze také výřez (ořez), editovat polohu a otáčení obrazu. Při samotné editaci vám pomůže funkce zoom, díky níž lze provádět některé detailnější změny co nejpřesněji. Výsledky své tvorby můžete přímo z app obratem sdílet na tradiční sociální sítě jako Instagram, Facebook a Twitter. Konkurencí pro tuhle app je populární a o něco dražší Image Blender. Naprostým esem mezi aplikacemi pro mixování a prolínání fotografií a textur je pro mě osobně vloni uvedená aplikace Layover, o níž jsem psal TADY.

Aktuálně je PicTwo ke stažení za cenu 1,79,- eur. Viz Odkaz do App Store. [app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/pictwo/id532920952?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]