Printic app – krásná oranžová obálka

Zamiloval jsem se ! Je malá, krásná, šikovná a oranžová! A jmenuje se? Printic app ! 🙂 Už je to tak a nemůžu si pomoci. Nedávná novinka na trhu jménem Printic je úžasný projekt, který vám dovoluje si díky vydařené aplikaci přímo v iPhonu vybrat fotografie a za několik okamžiků je poslat do Francie, kde vám je: Kvalitně vytisknou v „polaroid“ formátu 8×10 cm, zabalí do nádherné oranžové obálky, a pošlou domů, případně na jakoukoliv adresu vašim přátel po celém světě.

Je to vlastně jednoduchý a zároveň fantastický nápad. Poslat místo pohlednice z dovolené set fotografií a k nim připojit váš vzkaz. A jak na to ? Snadno. Stáhnete si ZDARMA app Printic, v několika krocích provedete registraci přes email nebo Facebook. A následně registraci své kreditní karty (bezpečnost garantována!). Pak už je jen na vás, které snímky z vašeho iPhonu (galerie Camera Roll), profilu na Facebooku, případně populárním Instagramu nahrajete do výběru v app, a odešlete ke zpracování do fotolaboratoře.

Tady je na místě se zmínit o tom, že tým kolem aplikace a služby Printic prezentuje na svém webu ZDE, že tisky jsou vytvořeny v kvalitní, pečlivě vybrané laboratoři, kterou používala například slavná fotografická ikona Henri Cartier-Bresson.

Printic app foto 2

A dodnes ji stále používá slavný španělský fotograf Sebastião Salgado. V takovém případě bych si o kvalitě zpracování nedovolil ani na vteřinu pochybovat ! A teď k ceně, která vás určitě zajímá. Ano, zadarmo to není. Ale myslím, že autorům se povedlo nastavit přijatelný model.

Printic app foto 3

Printic app foto 4

Printic app foto 5

Za každý snímek zaplatíte přesně 0,79,- eur, což je při aktuálním kurzu zhruba 20,- korun za kus. Jedinou podmínkou je, že při každém zaslání objednávky si vyberete alespoň 3 fotografie. Řekl bych, že je to férová nabídka. Zvlášť, když je poštovné ZDARMA kamkoliv po světě.

Printic app foto 7

A teď důležitá zpráva ! V rámci promo akce si nyní můžete objednat vaše první fotografie s 50% slevou. Provedl jsem za vás pokus hned včera a za 9 odeslaných snímků mi přišel elektronický účet na 3,56,- eur. Zásilku v podobě oranžové obálky očekávám do schránky cca do 3 dnů tak, jak to prezentují tvůrci app Printic. Mimo Evropu to pochopitelně trvá déle a záleží na dané destinaci.

A na závěr dvě upozornění. Upload app má své hranice. Tudíž nepočítejte s tím, že byste na jeden zátah nahráli stovky fotografií. Zvládne ale slušnou sérii, ozvlášť pokud to budou třeba fotky z Instagramu v rozlišení 612×612 px. Mimochodem, nahrávat zbytečně objemná data nemá u této služby smysl. Pořád se tu bavíme o velikosti tisku ve formátu polaroidu, tedy 8×10 cm:-) A druhá poznámka. Spíš kvíz. Kdo z vás si stáhne app Printic, objedná si snímky, a pak mi pošle fotografii své oranžové obálky, ten ode mě získává zásilku do domu v podobě nové oranžové obálky se 6-ti svými fotografiemi ZDARMA🙂 Vzhůru na Printic app ! 🙂 Své fotografie posílejte na: blog@iphonefoto.cz.

P.S. V přiloženém promo videu má app Printic starší verzi designu ikony. Nyní ji aktuálně hledejte pod krásně oranžovou, jakou vidíte v úvodní části článku. Odkaz do App Store.