Kick – kapesní kreativní světlo pro iPhone

Lákavý výkon, pořádná intenzita světla, ovládání přes iOS aplikaci a mobilita. Takové jsou hlavní výhody příslušenství pro fotografování a natáčení videí nejen iPhonem, kterému jeho tvůrci – studio Rift Labs – dali název Kick. Výrobce ho prezentuje jako kreativní světlo do kapsy a ví dobře proč. Do krabičky, jejíž rozměry jsou 110×61,5×25,6 mm a váha pouhých 150 gramů, dokázali „vtěsnat“ bílé, plynule regulovatelné světlo v rozmezí 2500 – 10000 Kelvinů. A k tomu možnost měnit barevnost a „animaci“ světla pomocí vlastní app. Nejsem specialista na světlo, nicméně reakce mnoha uživatelů, kteří již Kick používají v praxi, dávají tušit, že tohle se opravdu povedlo.

Kick lighting studio foto 1

Doplněk, který se dá využít nejen při fotografování iPhonem, ale třeba i zrcadlovkou, lze snadno nastavit pro ovládání iPhonem. Tady je třeba zdůraznit, že k tomu potřebujete bezdrátové spojení-WiFi. Kick je napájený dobíjecí baterií, která má zaručit nejen garantovaný výkon, ale také odpovídající výdrž při práci. Díky propojení s aplikací Kick Light můžete ovlivnit nejen jas a teplotu barev, ale také využívat řadu efektů a „vzorků“ či typů osvětlení. Konstrukce dovoluje příslušenství držet v ruce, ale také snadno připevnit na stavit. Nechybí řada ovládacích prvků na pouzdře světla a také propojení přes micro USB.

Kick Lighting studio nákres 2

Kick lighting studio nakres 1Zajímavostí je možnost kombinovat svíce světel – krabiček – dohromady. Pochopitelně s možností jejich ovládání opět z prostředí aplikace v iPhonu. Ale to není zdaleka vše. Promyšlený systém světlo + aplikace, umožňuje pracovat s „animovanými“ světelnými efekty. Dokonce si z nich můžete vytvářet knihovnu a použít je do budoucna při tvorbě dalších nových videí. Více vám určitě napoví promo web příslušenství Kick, který si můžete pročíst ZDE. Tam se dá zařízení i objednat. Pokud se vám zalíbí a budete po něm toužit, připravte si částku 179,- dolarů bez poštovného. No, není to málo. Zdá se ale, že reakce prvních majitelů téhle roztomilé věcičky, jsou hodně přesvědčivé.

Aplikace Kick Light, která je nedílnou součástí pro správné používání světla a jeho nastavení, je ke stažení ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/kick-light/id576838064?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]