Will.i.am a jeho čtyři verze foto.sosho

V návaznosti na dva příspěvky, v nichž jsem za uplynulý týden opakovaně upozorňoval na nové příslušenství od rappera a hudebního producenta Will.i.ama, nezbývá, než konstatovat, že tenhle chlápek z hudební branže na sebe umí sakra dobře strhnout pozornost novinářů. Na středečním představení jeho novinky – příslušenství pro iPhone, které mění váš telefon v kompaktní fotoaparát (sám Will.i.am to nazývá jako „geniusphone“) byla v Londýně prý taková tlačenice, že mezi novináři-fotografy (jak už to tak bývá, že…) došlo i na ostré lokty:-) Podstatnější ale je, že konečně známe podrobnosti o tom, co tahle hudební hvězda odhalila, a co dalšího chystá pro majitele iPhonů i fanoušky mobilního fotografování, designu, životního stylu a módy do budoucna.

foto.sosho foto 1

Jasným překvapením je informace, že Will.i.am nakonec prezentoval nikoliv jeden nebo dva modely, ale vlastně rovnou 4. K tomu se ale ještě dostaneme. Novinkou je i to, že se na své internetové adrese www.i.am chystá spustit nejen běžný web na prezentaci a podporu prodeje nového příslušenství, ale také sociální síť. Dokonce v takovém formátu, že by měla konkurovat tak silným hráčům jako je Instagram, Starmatic a dalším. No, nejsem si zcela jistý, nakolik tohle brát vážně, nicméně nechme se překvapit. Pravdou je, že k prodeji příslušenství a startu webu Will.i.am oznámil i uvedení vlastní aplikace.

Ale zpátky k představení doplňků pro fotografování iPhonem. Ponesou označení foto.sosho a budou se vyrábět a prodávat ve 2 modulacích pro iPhone 4/4S , a v prvním čtvrtlení 2013 pak vstoupí na trh i další 2 varianty pro iPhone 5. Zatímco první, „čtyřková“ várka bude v prodeji už nyní od 6. prosince a ponese označení C.4 a V.4, ta další, na kterou si musíme ještě počkat, získá označení V.5 a L.5 („L“ označuje luxusní sérii:-).

foto.sosho 4

A nyní k cenám. Ano, jsou podle očekávání vysoké. Mě osobně to nepřekvapuje. Už pouhý fakt, že vývoj, výrobu a prodej takového příslušenství oznámila hvězda z hudebního showbusinessu, dával tušit, že nepůjde o nic laciného. V tuto chvíli známe ceny jen u prvních dvou modelů, nacenění „pětkové“ řady bude k dispozici později.

– Foto.sosho C.4: Jedná se o základní model za cca 315,- dolarů (6300,- korun), který zahrnuje tři výměnné objektivy (makro, fish-eye a „čiré ​​sklo“), grip pro lepší uchycení iPhonu a modul blesku. Bude se nabízet v černé, bílé a zlaté variantě.

– Foto.sosho V.4 : Ideální volba pro ty, kteří milují vintage styl. Bude stát cca 415,- dolarů (8300,- korun) a přidává výsuvnou QWERTY klávesnici s podsvícením pro lepší editaci (opravdu ???) fotografií. S iPhonem ji propojíte přes Bluetooth. Stejně jako varianta C.4, je i V.4 kompatibilní pouze s iPhone 4 a 4S. A dostupná bude od 6.prosince výhradně v shopu Selfridges v Londýně.
Foto.sosho V.5 a „luxusní“ L.5 (také s QWERTY) jsou konstrukčně i designově trochu odlišné. Prozatím nefunkční prototyp, který se Will.i.am ukázal novinářům na tiskovce překvapuje svoji konstrukcí, protože slibuje umístění objektivu uprostřed (tak, jak to známe zpravidla u klasických kompaktů), a dokonce se mluvilo o možnosti používat výměnné objektivy !!! No, to už je konstrukčně docela oříšek. Jsem proto hodně zvědavý, jak se s tím pánové v čele s hlavním návrhářem Chandra Rathakrishnanem ze studia Fusion Garage vypořádají. Navíc by tyto dva modely pro iPhone 5 měly přinést i slibovaný vlastní snímač, která má umět obrázky v rozlišení až 14 Mpx. Kam se vyšplhá cena potom, o tom raději nechci ani spekulovat.