Will.i.am mění iPhone ve fotoaparát

Rapper, producent, zpěvák a člen skupiny The Black Eyed Peas, William Adams, známý pod přezdívkou will.i.am, oznámil tento týden v rozhovoru pro The Telegraph, že nechal vyvinout a hodlá začít prodávat unikátní příslušenství, které promění váš iPhone v “geniusphone”. Pokud nevíte, co si pod tím představit, potom si představte doplněk, který funguje jako pouzdro ve tvaru malého kompaktního fotoaparátu, do něhož můžete zezadu vsunout právě váš iPhone.

Snímek Williama z rozhovoru pro The Telegraph. Foto: Getty Images

Willi.i.am, který kromě lásky k hudbě proslul i jako podnikatel a fanoušek moderních technologiií (často je nazýván i jako “evangelista” nových technologií), se v článku pochlubil tím, že se rozhodl začít věnovat vývoji a prodeji celé série příslušenství. Prvním z nich je zmiňované pouzdro, které změní váš iPhone spíše ve fotoaparát. Podle dostupných informací by zařízení mělo díky vlastnímu snímači umět transformovat stávajících 8 megapixelů ve snímači iPhonu ve vylepšených 14 Mpx, které výrazně vylepší kvalitu záznamu obrazu a tím pádem i fotografií. Novinka disponuje nejen vlastním snímačem, ale i lepším bleskem.  Otázkou zůstává, jak se will.i.am, respektive parta vývojářů, s nimiž spolupracuje, technicky vypořádali například s výdrží baterií. A pak tu máme ještě otázku ceny, která nepochybně bude zajímat spoustu příznivců iPhone fotografie. Tipoval bych, že to nebude žádná laciná záležitost. Willi.i.am se nechal slyšet, že na prodej uzavřel exkluzivní partnerství s populárním e-shopem SELFRIDGES

Podobné zařízení, ovšem pouze jako koncept, se v minulosti objevily v médiích už dvakrát. Poprvé, když se spekulovalo o možném propojení iPhonu s kultovním zařízením Leica i9. Psal jsem o tom tehdy ZDE. Podruhé zase pak hodně mluvilo o návrhu jménem iCam. Článek o něm si můžete připomenout TADY.  Viz také obrázky obou návrhů příslušenství níže.

Takhle vypadá koncept Leica i9 + iPhone:

A tady koncept, který dostal název iCam:

Ale zpět k šeptandě kolem novinky. Při zahájení prodeje by se fanoušci měli dočkat i spuštění webu na adrese www.i.am, která je nyní zatím nefunkční. Na něm hodlá populární hudebník a producent prezentovat nejen toto příslušenství, ale i nabízet každému, kdo bude chtít, registraci a vytvoření si vlastního profilu. Časem by pak měly přibývat další doplňky k projektu. Kromě toho Will.i.am oznámil i spuštění vlastní aplikace pro iPhone. Apple udělil Williamovi licenci pro vývoj, výrobu a prodej příslušenství a app pro iPhone 4/4S a 5 už dříve. A právě teď, zdá se, po nedávném uvedení iPhonu 5, se rozhodl tenhle černošskej rapper  z Los Angeles světu ukázat, že to nebyla marnivost, nýbrž jasný podnikatelský záměr. No, jsem sám zvědavý, jak tohle příslušenství bude vypadat a hlavně, která skupina zákazníků si ho bude moci dovolit. Na veřejnost prostřednictvím médií unikla prozatím pouze jedna fotografie, která alespoň částečně ukazuje, na co se můžou fanoušci těšit. Jisté je jedno: Oficiálního představení a podrobnějších informací se dočkáme už příští týden. Stane se tak v Londýně, kde by měla být “hračka” nejen pořádně prezentována, ale také zveřejněna její cena.