6000 mobilních fotek na 1 výstavě

Jeden z konkurentů populárního Instagramu, německý startup EyEem, vytvořil zřejmě dosud největší výstavu mobilních fotografií na světě. V rámci mezinárodní výstavy v britském Derby ji se svými spolupracovníky připravil vášnivý iPhone fotograf a propagátor nových médií kurátor Misho Baranovic. Při tisku a výběru 6000 obrázků, které trvalo 30 dnů, autoři  použili v akci největší mobilní tiskárnu na světě. Podívejte se na timelapse video z výstavního prostoru v továrně, které vzniklo v rámci  Mezinárodního festivalu fotografie FORMAT 13. Ten patří k velmi progresivním projektům a od roku 2004 prezentuje řadu skvělých fotografických expozic.

Misho Baranovic EyEem vystava

Síť EyEem je německý startup, který kromě aplikace pro iPhone zacílil také na uživatele dalších dvou platforem – Android a Windows Mobile.

O jejím startu jsem psal kdysi článek, který si můžete přečíst ZDE. Původní koncept sítě pro sdílení fotografií se postupně mění a je nadále ve vývoji. Ve srovnání s Instagramem například nejste závislí pouze na formátu fotografie do čtverce. Více se o EyEem novinkách i zmiňovaném výstavním projektu můžete dočíst na jejím blogu. Aplikaci pro iOS najdete ke stažení ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/eyeem-photo-filter-camera/id445638931?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]