SlideshowHD app – prezentace iPadem

Dneska tu mám něco pro ty z vás, kteří fotí iPhonem, ale k úpravě, zpracování a prezentaci používají také iPad. Dostal jsem od několika čtenářů  dotaz, zda nevím o nějaké aplikaci, pomocí níž by se dalo vytvořit slideshow z fotek  přímo v  tabletu. Ano, existuje takových app několik, osobně mám ale dlouhodobě dobrou zkušenost se Slideshow+HD. Použil jsem ji už několikrát a nikdy mě nezklamala. S trochou nadsázky její menu a rozhraní připomíná známou aplikaci od Apple iMovie.

Hlavní rozdíl je v tom, že Slideshow+HD umožňuje na rozdíl od iMovie práci výhradně s fotografiemi.Ty si celkem snadno nahrajete z galerie Camera Roll, případně alba nebo Photostream. Dalším zdrojem na import snímků  jsou Flickr, Facebook nebo Picasa Web album. Tam všude přeci můžete mít a často také máte své obrázky:-) Je jenom na vás, kolik fotek vyberete a jak je uspořádáte za sebou. Limitováni jste podle všeho pouze kapacitou paměti tabletu. Počítejte ale s tím, že čím více fotek se do jedné prezentace pokusíte “nacpat”, tím náročnější bude celkový objem dat na zpracování a posléze také export. Vždy ovšem můžete některé snímky dodatečně vyměnit, prohodit nebo prostě vymazat.

A to není zdaleka všechno. Ke každé z vytvořených prezentací  se dá vybrat hudební doprovod z vašeho iPadu. Stejně tak je k dispozici volba titulkování a pojmenování prezentací, se kterými se dobře pracuje. Když si vyberete typ písma a jeho velikost, můžete se slovem nebo větou ještě posouvat po displeji a vybrat si přesné místo ve fotografii.

Vedle hudebních skladeb se dá jako podkres nahrát do prezentace také zvuková stopa z podcastu. To vše dohromady synchronizovat. Průběh úpravy celé prezentace se dá kdykoliv měnit a editovat. Její finální podobu stačí už jen nahrát do galerie Camera Roll nebo poslat na Youtube, případně expedovat na Facebooku.

Příjemná je také volba stylů a přechodů mezi jednotlivými fotografiemi. A stejně tak právo výběru mezi uložením verze pro iPad nebo HDTV. To pro případ, že se rozhodnete později ukázat svoji prezentaci na výrazně větší ploše TV, než “jen” na tabletu. Zbývá už jen dodat, že aplikace Slideshow+HD, tedy její plná verze, vyjde na 2,99,- dolaru, v našich končinách to je částka 2,39,- euro. No, není to málo, ale domnívám se, že se to vyplatí. Ke všemu se jednou za čas přihodí, že vývojáři nabízejí slevy nebo dokonce možnost stažení zdarma na dobu určitou. To nyní ale právě teď neplatí. A bohužel už není k dispozici zdarma k vyzkoušení  její “osekaná” verze  Alespoň já ji teď v App Store nenašel, přestože jsem ji kdysi určitě stahoval.

Jak vypadá narychlo zpracovaná prezentace z několika snímků, kterou jsem vytvořil skutečně za pár minut, se můžete podívat v přiloženém videu.

Plná verze Slideshow+HD ke stažení v App Store za částku 3,59,- eur.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/photo-slideshow-director-hd/id457847244?mt=8″]