Socialmatic – foťák podle Instagramu

Zapomeňte chvilku na fotoaplikace, vymažte si na pár vteřin z hlavy iPhone (já vím, že to není snadné, a zapojte svoji fantazii na plné obrátky. Nebo jinak, slavnou síť Instagram na sdílení fotek znáte, jeho aplikaci také, ale co kdyby někdo přišel s nápadem, že vyrobí v podobném stylu a duchu skutečný kompaktní fotoaparát právě podle vzoru Instagram ? A ke všemu v designu dnes již legendární ikonky téhle sítě ? Že vám to přijde jako blbina ? Tak bacha ! Tenhle nápad a úlet v jednom vážně existuje ! Sice jen v podobě konceptu italského designérského studia ADR, ale zato navržený a vymyšlený do posledního detailu!!! Jen si to představte: Vejdete do krámku s fotoaparáty a tam ? Dokonale vytvořená a zvětšená ikonka Instagramu s lákavými funkcemi foťáku ! S minitiskárnou a náplní uvnitř, s kvalitním objektivem, s možností se připojit přes wifi a sdílet svoje snímky tradičně nejen na kultovní síť, ale i Facebook, Twitter a řadu dalších ?

Osobně bych v případě rozumné ceny téhle hračce patrně podlehl:-) Sice bych kvůli tomu nezahodil svůj iPhone do koše, ale mít takový nafouknutý a zaoblený čtvereček s funkcemi foťáku v tašce by mě vážně lákalo. No, naštěstí se jedná skutečně jenom o návrh. Ostatně, není to poprvé, co se designéři z italského ADR studia takhle prezentují.

Není to tak dávno, co jsem tady upozorňoval na jejich velmi zajímavý koncept s názvem iCam. Článek o něm najdete ZDE.  Jedná se o návrh další generace iPhonu, který by se dal propojit s objektivy a díky téhle kombinaci by tak vznikl nový hybrid – iPhone fotokompakt:-)

No, uvidíme, jestli alespoň jeden z těchto dvou „šílených“, ale zároveň krásných nápadů uchytí a začne ho skutečně někdo financovat a vyrábět. Koneckonců, od chvíle, kdy projekt Instagram koupil za neuvěřitelnou sumu 19 miliard korun mamutí Facebook, se dají do jeho rozvoje ve všech směrek očekávat další investice.

Co si o podobném nápadu propojit mobilní platformu s kompaktem myslíte vy ? Bavilo by vás mít takový novodobý digitální Polaroid foťák ? A pokud ano, jakou cenu jste ochotni za něj zaplatit ? Jestli máte chuť, napiště mi !!!

Pokud vás zajímá více informací o konceptu Socialmatic, mrkněte video a nebo na web studia ADR.

Socialmatic jako první Instagram fotoaparát by se chlubil těmito funkcemi:

– 16 GB velkokapacitní médium;
– WiFi a Bluetooth;
– 04:03 dotykový displej;
– 2 hlavní čočky, nejprve hlavní, druhá pro 3D filtry, a dále aplikacemi pro webové kamery a QR kódy;
– Optický zoom;
– LED blesk;
– Vnitřní tiskárnu, aby se daly vaše Instagram fotografie ihned převést na papír;
–  Zásobník s archy papíru;
– InstaOs 1.0, který by dal dohromady Facebook a Instagram, včetně app ?