Tip: Jak na import setů z Hipstamaticu

V emailové poště a na sociálních sítích se mě za poslední týden opakovaně ptáte, jak je to s avizovanou funkcí IMPORT vašich filmů a objektivů, které jste si již dříve stáhli v rámci aplikace Hipstamatic, do nové app OGGL pro používání v téhle aktuálně spuštěné síti. Ne snad, že bych vám nechtěl odpovídat, ale občas se také musím věnovat jiným aktivitám:-) Proto jsem se rozhodl publikovat sem krátký a jednoduchý návod, jak na to. Těm, kterým jsem doposud neposlal reakci na jejich otázky, se tímto omlouvám. Nebyl to záměr:-)

Ano, tlačítko “IMPORT” , na které jste mnozí z vás narazili, doposud hlásí: Coming soon… (již brzy). Je tedy skutečně stále nefunkční a pro tento okamžik si ho nevšímejte. Pokud máte filmy a objektivy již z dřívější app Hipstamatic, postupujte následovně:

1. Klikněte na znaménko “plus” vedle ikony vidličky a nože:-)

HIPSTA screen 1

2. Klikněte na hlášku: Get More Gear…nad šesti fotografiemi (styly).

HIPSTA screen 2

3. Kliknutím na jednotlivé položky filmů a objektivů si je postupně stáhnete.

HIPSTA screen 3

Funguje to vcelku rychle a bez problémů i na 3G připojení. Ovšem POZOR! Získání vašich setů je bohužel podmíněno platbou alespoň čtvrtletního paušálního poplatku ve výši 2,69,- eur, o kterém jsem se zmiňoval už ve druhém článku o síti a aplikaci OGGL. I já jsem se sice krátce domníval, že by tento proces měl být bezplatný a fungovat i pro ty účastníky, kteří platit nechtějí… Bohužel, není tomu tak. Někoho z vás to možná zklame. Ti “ostřejší” budou mít pocit, že je někdo chce “obrat”. Jiná možnost ale prozatím neexistuje. Za sebe můžu nicméně napsat, že jsem vynaložené částky nelitoval. Mít větší sestavu nástrojů (filmů a objektivů) je v OGGL vážně radost ! Navíc bychom se již brzy měli dočkat úplně nových setů, které půjdou stáhnout už v rámci paušálu bezplatně. Tvůrci OGGL dokonce slibují, že to bude každý měsíc.

UPOZORNĚNÍ: Jak jsem již zmiňoval v předchozím článku, případná možnost IMPORTU vašich fotografií z původní aplikace Hipstamatic nebo galerie Camera Roll iPhonu, opravdu nelze provést !!!