1816`s app – sdílet jenom černobíle

Je to trochu vybočení z řady, ale jestli s ním budou mít tvůrci nové aplikace s názvem 1816`s úspěch, tím si vážně nejsem jistý. Odvahu jim ale upřít nelze. Uvést na trh ve velmi silné konkurenci v čele s Instagramem další aplikaci, která je spíše sociální sítí, než klasickou fotoapp, je vážně hodně riskantní, až naivní. Pokud si chcete app 1816` byť  jenom vyzkoušet, musíte vlastnit profil na Facebooku (FB), jinak se do ní zkrátka nedostanete:-( Na druhou stranu, je to pochopitelné, Facebook je mocný a autoři app k němu často hledají cestu a touží po jeho partnerství. Pokud bych chtěl u novinky 1816`s pochválit, potom je to pěkně navržené menu i design. Vývojáři šetřili zbytečnými funkcemi a vsadili na co nejjednodušší typ sdílení obrázků. Ke všemu ještě pouze a jenom černobílých, takže je tu šance zaujmout ty z iPhone fotografů, kteří zkrátka dávají B&W fotoaplikacím a filtrům přednost. Jakmile založíte svůj profil, který automaticky vygeneruje vaši fotografii z FB, můžete směle začít tvořit. Zpracovávat lze jak aktuálně pořízené snímky, tak ty, které jste už dříve uložili do galerie iPhonu Camera Roll.

Kromě svého profilu a později i sloupce s vlastními fotkami máte možnost sledovat i tvorbu ostatních účastníků „černobílé seance“ 🙂 Tvůrci app je dokonce rozdělili podle jednotlivých zemí s označením státních vlajek. Bohužel nenajdete všechny státy světa. Česká republika ale zastoupena je, takže se lze ihned dozvědět, kolik fotografů používá app na domácí scéně.

Pomocí liků (srdíček) lze hodnotit práci ostatních. A fotografie, které vás zaujmou, také okomentovat. Vzniká tak pomyslný žebříček TOP autorů, kteří si vedou podle názoru ostatních nejlépe. Velmi snadná je i editace fotek před uploadem. K použití najdete jen 5 základních filtrů (další se dají dokoupit, ale musíte je nejprve najít, jsou nešikovně ukryté). A pak tu máme už jen tři jezdce pro vyrovnání a světel, stínů, kontrastu….Zkrátka základních úprav. Tečka, hotovo. Více od 1816`s nečekejte. Možnost sdílení je pouze emailem nebo na váš Facebook, se kterým jste propojeni od začátku. Každý příspěvek se automaticky zobrazuje na vaší FB stránce. Pokud to někomu nevyhovuje, dá se tahle funkce zakázat. No…Držím autorům z TMStudia palce. Obávám se ale, že pro spoustu iPhone fotografů, kteří rádi sdílejí kdykoliv, kdekoliv a cokoliv, tahle osekaná, nicméně zajímavě postavená app, brzy omrzí. Ale třeba se pletu.

Novinka 1816`s je ke stažení ZDARMA. Viz. Odkaz do App Store.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/1816/id545254628?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]