645 PRO app – sen iPhone fotografů ?

Pozor, tady přestává legrace !!! Pokud se totiž naplní některá z očekávání kolem nově chystané fotoaplikace s názvem 645 PRO, splní se sen mnoha iPhone fotografů:-) Alespoň tedy těm, kteří si vždycky přáli aplikaci, která svými funkcemi a ovládáním bude připomínat a evokovat práci s nastavením na klasických zrcadlovkách nebo pokročilejších kompaktních přístrojích. Její tvůrci nepatří mezi žádné začátečníky a už nyní se můžou pochlubit velmi slibnými a populárními app s názvem 6×6 nebo 6×7, o které jsem psal TADY (mimochodem, velmi povedená aplikace.) A zdá se, že práce se „středoformátem“ pro iPhone autory téhle připravované novinky z týmu JAG.gr, fascinuje i nadále. Ostatně, podívejte se nejdříve na aktuální přiložené promo video od autorů, které už nyní ledacos prozrazuje.

Přestože 645 PRO ještě není v App Store ke stažení, už teď se kolem ní rozvíjí čilá diskuse a nedočkavost by se dala krájet:-) Prozatím se  musíme smířit alespoň s několika daty od vývojářů. App je navržena od základu tak, aby působila jako „skutečný“ fotoaparát, nikoliv jen software pro úpravu obrazu. Těšit se můžete třeba na přímé ovládání kontroly ostření, uzamčení expozice, vyvážení bílé a bodové nebo multi-zónové ostření.

Stejně tak uvidíte přímo na displeji všechny základní informace. Třeba citlivost ISO, aktuální rychlost závěrky i orientační „živý“ histogram !!! Tvorbu fotografií ve formátu JPEG vám zpestří 7 přednastavených režimů filmu, inspirovaných klasickými filmovými materiály, které používali profesionální fotografové od roku 1960 až do současnosti. Zkrátka, s touhle app se prý dočkáte jiného zážitku z fotografování iPhonem, než který jste doposud zažili. Velmi zajímavou informací je funkce zpracování dat ve formátu TIFF. Že jsem se pomátnul ? Nikoliv, nejedná se totiž o klasický postup tak, jak ho známe ze zrcadlovek. Podrobněji si o tom můžete přečíst v originále na blogu JAG.gr, kde vše zakladatel Mike Hardakera podrobně vysvětluje. No, nechme se překvapit. Pokud už teď trnete napětím, trochu vás ještě potrápím. Chcete-li se dozvědět detailně „papírově“ o všem, co by měla novinka přinést, můžete si TADY stáhnout přehled a ZDE  dokonce anglicky psaný manuál v PDF formátu.

P.S. Jakmile se 645 PRO dostane do světa, okamžitě ji jako velký příznivec tohoto typu fotoaplikací detailně prozkoumám. Její zaváděcí cena je v tuto chvíli stanovena na 2,39,- eur.