iPhone film festival má brzy uzávěrku

Včera jsme měli “děsivé” datum 13-tého a mě to připomnělo, že dneska máme rovných 13 dnů do uzávěrky již 3. kola pro tvůrce iPhone filmů na stále populárnějším iPhone film festivalu (IFF). Pokud o něm čtete poprvé, potom doporučuji podívat se třeba na článek o úspěšných filmech z II. kola, který jsem vloni publikoval TADY,  nebo kliknout na stránky IFF.

Už pouhá návštěva webu IFF  je celkem dobrá zábava a navíc tam můžete najít spoustu inspirace pro vaši případnou tvorbu. A jaká jsou vlastně pravidla pro účast v soutěži ? První a hlavní : Film MUSÍ být natočený výhradně na iPhone, iPod Touch nebo iPad. Další, přesné podmínky najdete ZDE.

Tak co říkáte ? Nezkusíte si natočit krátký nebo dokonce celovečerní film iPhonem ? Stačí jen vzít telefon, pořídit nějaké to příslušenství, sepsat scénář, přizvat k hereckým výkonům kamarády a projekt je na světě. Osobně uvažuji o grotesce… Případně o home videu v duchu 60-tých let… (ano, stále mě ta touha ještě nepustila:-) Pro oba tyhle filmové žánry  jsou v App Store k dispozici různé video&film aplikace za pár centů nebo euro. A tvořit s nima je vážně potěšení ! IFF má několik kategorií, takže si můžete předem vybrat, jestli je vám bližší třeba dokument nebo videoklip.  V přehledu filmových adeptů na ocenění v již 3. sérii najdete mnoho zajímavých tipů.

TIP: Film Yesterday od autora jménem Vitùc, který si dokázal nadmíru kreativně pohrát s velkým množstvím svých fotografií, pořízených aplikací Hipstamatic, z nichž vytvořil nádhernou foto&video sekvenci ze svého života.

Je tam ale taky pár filmových “story”, které mě osobně vůbec nebavily.  Ale nejsem porotce, takže mi to může být jedno:-)  Na závěr jen připomenu, že vítězem ve II. kole IFF se vloni na podzim stal poněkud bizarní, komiksově  laděný snímek The Fixer režiséra Conrada Messe, který je rovněž autorem scénáře a sám si ho i produkoval. Zhruba sedm minut trvající příběh mě osobně zaujal především zpracováním efektů v některých scénách.

Mimochodem, s odstupem času bych rád upozornil také na film Yesterday od autora jménem Vitùc, který si dokázal nadmíru kreativně pohrát s velkým množství svých fotografií, pořízených aplikací Hipstamatic, ze nichž vytvořil nádhernou foto&video sekvenci ze svého života. Podívejte se na něj:

P.S. Pokud se z vás náhodou stanou fanoušci iPhone filmové tvorby, můžete se podívat i na další dva festivaly, které jsou ve světě stále populárnější. Jeden se jmenuje Original iPhone film festival a další nedávno vyhlásili tvůrci aplikace Silent film Director.