Aktualizace zásadních fotoaplikací (41. týden)Jaké jsou ty nejzajímavější aktualizace aplikací dostupných v jablečném obchodě App Store za uplynulý týden?

Simply HDR

Nejen podporu pro iOS 8 a pro rozlišení displejů nových iPhonů, ale i kompletní redesign. To přinesla tato aktualizace oblíbené aplikace pro editaci vašich snímků ve stylu HDR úpravy. Vyjma toho její uživatelé získali lepší přístup k základním editacím fotografie, dočkali se i rychlejšího renderování samotného výsledku a jsou přítomny nové možnosti sdílení.

 

icon
Simply HDR ( ratings) JixiPix Software Photo & Video, Social Networking 79 CZK Stáhnout aplikaci

 

Cinamatic

Díky iOS 8 jsou nyní možnosti fotoaparátu opravdu veliké. Hojně toho využívají i vývojáři aplikací třetích stran a funkce aplikací tak narůstají – což je konkrétně případ právě i u Cinamaticu. Když byla aplikace nově dostupná v App Store, neuměla téměř nic. Po nedávném prolomení ledů s formátem 16:9 nyní vývojáři naplno využívají už i funkcí iOS 8.

Cinamatic

 

Při pořizování vašich záznamů tak můžete manuálně ostřit, upravovat jas, vyvažovat bílou i zadávat hodnotu ISO. Přímo v aplikaci můžete natočit Timelapse video (3, 6 a 9 fps) a pokud jste majitelé iPhonů 5s a novějších, lze s nimi natáčet i Slow-Motion záznamy (120 a 240 fps). Plná podpora nových iPhonů je tak jasným vyústěním této aktualizace. U nich si můžete zvolit i variantu stabilizace obrazu – zda bude ta iOS nativní, nebo ta implementována vývojáři Cinamaticu.

icon
Cinamatic (15 ratings) Hipstamatic, LLC Photo & Video, Lifestyle 79 CZK Stáhnout aplikaci

 

SKRWT

Velmi šikovná a bezkonkurenční aplikace, která umožňuje hrátky s perspektivou fotografií, prošla příjemným vylepšením. K dispozici je nově rozšířená úvodní obrazovka, novinkou je i šestá čočka, umožňující další velmi zajímavé změny perspektivy. Přepínat můžete v režimu iPhone, Wide, Fisheye a Action. Posunováním stupnice v dolní části obrazovky doleva nebo doprava se pak jednoduše a efektně mění perspektiva snímku. Přibyla ještě nová symetrická mřížka.

SKRWT

Aplikaci můžete použít ke korekci linií a úhlů, ale můžete ji ve vašich fotografiích využít i velice kreativně. Například tak, že jeden prvek umístíte dále do pozadí, zatímco jiný posunete dopředu. Tato jednoduchá úprava přidá fotografii pocit napětí nebo dramatu. Pokud něco narovnáte, můžete to na druhé straně zase pořádně zakřivit, deformovat, naklánět a otáčet.

icon
SKRWT (8 ratings) Mathaeus Jagielski Photo & Video 49 CZK Stáhnout aplikaci