Apple „vyprášil“ podvodné vývojáře

A máme tu dobrou zprávu ! Společnost Apple konečně „vyprášila“ kožich většině vývojářů podvodných fotoaplikací, které se před několika dny objevily v App Store. Varování a obsáhlý seznam podezřelých app a jejich autorů jsem zveřejnil v článku TADY. Vypadá to, že Apple nyní prověřil řadu podivných fotoaplikací a zpřísnil i schvalovací proces. A výsledek? Drtivou většinu autorů, kteří zaplavili kategorii PhotoVideo desítkami odfláknutých app s malým rozlišením a lacinými efekty, společnost vykázala z nabídky. No, trvalo to, ale třikrát sláva ! Tahle banda podnikavců nejen, že našvala celou řadu uživatelů, kteří nalatěli a koupili si jejich „fake“ app, ale zároveň kazili práci kvalitních vývojářů. Drtivá většina tvůrců totiž odvádí skvělou práci a snaží se zaujmout co nejlépe postavenými fotoaplikacemi.

Za poslední dva roky to nebylo poprvé, co se několika jednotlivcům nebo skupině podvodníků, povedlo prosadit v App Store sérii vzájemně velmi podobných app, na nichž pak rychle vydělali celkem dost peněz. Poprvé jsem na podobné selhání schvalovacího procesu upozorňoval už více, jak před rokem v TOMTO článku.

Je zcela jasné, že o podobné ataky se pokusí ta samá parta nebo jiná skupina autorů i v budoucnu. Buďte proto ve střehu a držte se několika tipů a rad:

Jak se vlastně zbytečnému nákupu vyvarovat ? A jak rozpoznat mizerné app ?

1.Než si aplikaci stáhnete, pročtěte si nejen komentáře uživatelů (některé můžou být záměrně pochvalné a tudíž falešné), ale třeba i anotace, případně recenze a testy od bloggerů a iPhone fotografů. Slušní vývojáři zpravidla věnují popisu funkcí své aplikace v App Store velkou pozornost a nabízejí podrobný seznam funkcí a efektů, které si kupujete. Stejně tak mají kvalitní vývojáři pod svou app i odkaz na web a support. Spousta z nich tam nabízí ukázky, videa, zkrátka kvalitní promo na svoji práci. Obecné sliby jsou nedůvěryhodné !!

2.Většina nekalých app mají zpravidla podezřele dlouhý název a často používají slova nebo sousloví konkurenčních, již úspěšných a často stahovaných POCTIVÝCH aplikací.

3. Pokud se přeci jen nachytáte, nemějte obavy, že by vám taková aplikace poškodila iPhone nebo iPad. Je pouze designově lákavě prezentována, její funkcionalita je však mizerná a k smíchu. I v takovém případě je dobré upozornit na podivnou app přímo Apple nebo alespoň varovat ostatní nějakým peprným komentářem v hodnocení pod aplikací.

4. Čtěte odborné weby a bloggery, kteří vám nikdy nedoporučí žádnou podvodnou blbinu, zpravidla jen ty nejzajímavější a vyzkoušené aplikace !!

5. Pokud na podezřelou aplikaci narazíte, dejte nám bloggerům vědět !!