BuhoCleaner vám pomůže zrychlit a vyčistit Mac

BuhoCleaner

BuhoCleaner je aplikace, která vám pomůže udržet Mac ve skvělé kondici. Zbaví vás nepotřebných souborů, uklidí nepořádek na disku, zrychlí celý systém a odinstaluje aplikace, které už nepotřebujete.

Pokud sháníte aplikaci, která dokáže vyčistit úložiště vašeho Macu a zrychlit jeho startování, nemusíte hledat dál. Na současném trhu existuje mnoho aplikací s podobnou funkcí, nicméně BuhoCleaner je dokonalou volbou, která vás navíc nadchne svým designem. Bez váhání lze konstatovat, že BuhoCleaner patří k nejlepším aplikacím pro čištění Macu.

S pomocí intuitivního a snadno ovladatelného uživatelského rozhraní je lehké prohledat, rozeznat a spravovat uživatelskou mezipaměť, obrovské soubory, aplikace, které se spouštějí po zapnutí počítače a v podstatě všechny prvky, které jsou nutné pro to, aby váš Mac pracoval jako nový.

Instalace BuhoCleaner a zkušební verze

Nejprve je nutné stáhnout a nainstalovat aplikaci z oficiálního webu. U tlačítka ke stažení naleznete zajímavou informaci – aplikace je optimalizována pro čipy M1 a M2 od Applu, což zaručuje bezproblémový chod na nejnovějším operačním systému macOS Ventura. I když to může vypadat jako povinnost, konkurenční produkty často takovou optimalizaci nenabízejí.

Po stažení se objeví upozornění, že se jedná o zkušební verzi. Pokud chcete aplikaci pouze vyzkoušet, budete moci vyčistit jen 3 GB dat. Tento limit však není příliš vysoký a pro vymazání většího množství dat budete muset čistit vícekrát. Pokud se rozhodnete pro plnou verzi, bude vás stát 30 USD pro jeden Mac a můžete ji používat neomezeně dlouho. Nicméně, obvykle bývají k dispozici různé slevy a nakupováním pro více zařízení můžete ušetřit ještě více peněz.

Čištění úložného prostoru

Flash Clean je snadnou způsob, jak používat BuhoCleaner. Stačí spustit aplikaci, stisknout tlačítko Scan, nechat ji pracovat a kliknout na tlačítko Remove. Návodů, jak vyčistit Mac najdete mnoho, těžko ale budou tak jednoduché.

Určitě vás překvapí, kolik volného místa aplikace ukáže. Respektive, kolik dat může smazat a o nic důležitého nepřijdete. Já takto zvládl odstranit 15 GB dat. Podrobný výpis všeho, co bylo odstraněno, naleznete po kliknutí na tlačítko View Details. Tady uvidíte, kolik místa co zabírá.

Odstranění aplikací

Odinstalace aplikace na Macu může být někdy obtížná. A když vás aplikace otravuje, dokáže vás to rozptýlit od práce. S aplikací jen spustíte skenování a po chvilce uvidíte seznam všech aplikací na Macu. Zaškrtnete ty, které chcete dostat pryč, zmáčknete tlačítko Remove a je to!

Velké soubory, které se nepoužívají

Large Files je jasnou volbou a každý ví, co dělá. Najde všechny velké soubory a ukáže je v přehledném seznamu. Hranici velikosti si můžete zvolit v nastavení, standardně je nastavena na 50 MB. U některých nebudete jejich vymazání chtít, ale často se takto dají najít soubory, které opravdu dlouho nepoužíváte a zbytečně zabírají na Macu místo.

Duplicity

Duplicates je funkcí, která najde všechny stejné soubory na Macu. Můžete tak mít stejný soubor ve více složkách a pravděpodobně tedy nebudete tyto duplikáty potřebovat. BuhoCleaner je během chvilky najde a vy už se jen rozhodnete, jaký soubor ve které složce smažete.

Jen kliknete na symbol + a vyberete složku, ve které se duplikáty budou prohledávat. Stiskem na tlačítko Scan začne prohledávání, které trvá v nejhorším případě desítky sekund. Po označení souborů stisknete tlačítko Remove.

Rychlejší systém

Může se stát, že Mac časem začne zpomalovat a co mu dříve šlo okamžitě, musíte si teď počkat. Díky aplikaci můžete vybrat, které aplikace se budou současně s Macem spouštět a také které služby.

Monitorování systému přehledně

Čištění je hlavním povoláním aplikace, ale i monitoring zvládá na jedničku. Když aplikace spustíte, objeví se její ikona v horním řádku nabídek. Po kliknutí na ní můžete přehledně vidět informace o rychlosti otáček ventilátoru, obsazenosti RAM nebo teplotě CPU.

Jednotlivé informace jde zobrazovat i samostatně na horním řádku. Nemusíte tak klikat na ikonu. V nastavení si určíte, co chcete sledovat a to se pak bude na řádku přehledně ukazovat na první pohled.

Hodnocení aplikace

Vše je tu naprosto snadné, čisté a bezproblémové. Aplikace pracuje nenáročně, zajišťuje plynulý provoz a čištění a skenování souborů je otázkou okamžiku. Překvapivé je, že dokázala najít duplicitní soubory na mém počítači během pouhých deseti sekund.

S ohledem na její cenu, je BuhoCleaner naprostou špičkou v oblasti čištění Macu. Pokud však nejste zcela přesvědčeni, můžete si vyzkoušet bezplatnou verzi. Je sice omezená, ale umožní vám nahlédnout do toho, jak BuhoCleaner pracuje.

Tento program je vhodný pro každého, kdo má nedostatek úložného prostoru nebo si všiml, že jeho Mac zpomaluje. A co je důležité, BuhoCleaner nabízí prevenci a údržbu, i když s počítačem nemáte žádné problémy. Je to nesmírně snadný způsob, jak udržet své zařízení v dokonalé kondici.

Tags from the story