B&W Lab app – MissKiwi opět úřaduje

Za normálních okolností bych tuhle novinku patrně přehlédnul a pomyslel si něco o “další tuctové app” pro úpravu černobílých fotografií   v iPhonu. Jako by jich už nebylo dost, že…:-) Ovšem to by pod ní nesměl být podepsaný jeden z progresivních a velmi originálních vývojářů s přezdívkou MissKiwi !!! Ano, těm z vás, kteří čtou blog iPhonefoto.cz pravidelně, patrně tohle jméno už něco říká. Pro ty, kteří se s ním ještě nesetkali, si jen dovolím připomenout, že MisKiwi stojí autorsky za řadou velmi povedených fotoaplikací.

Například ClassicSAMPClassicPANSquaraFishEye Toy Camera a další. Svůj zatím poslední “kousek” pojmenoval tenhle tvůrce B&W Lab a vsadil ryze na tvorbu a editaci černobílých snímků. A opět k tomu zvolil jednoduchou, přehlednou a přitom účinnou cestu. Snadné menu a rozhraní celé app potěší každého začínajícího i pokročilého iPhone fotografa. Nečekejte žádné záludnosti a složitosti. MissKiwi nikdy nezklame a i tentokrát se snaží nabídnout silné a neotřelé postupy při zpracování snímků, aniž by kdokoliv z uživatelů musel zdlouhavě tápat a hledat.

B&W Lab vám umožňuje pracovat s fotografiemi, které máte uložené v galerii iPhone Camera Roll a nebo se snímkem, který aktuálně vytvoříte. V nabídce pro rychlý převod do černobílé varianty máte v základu 15 filtrů (např. Film Grain, Classic 76, Portrait, Sky, Sepia a další) a také pět typů zkreslení podle dříve často používaných modelů černobílých kinofilmů (např. Ilford PAN, AGFA APX, Kodak T-MAX nebo New Pan ACROS…). A to není zdaleka vše. Autor se rozhodl zakomponovat do editačního prostředí i funkce jako je změna tónování, vinětace, textur, kontrastu, šedých odstínů, světel, šumu a především posun křivkami. Ty ale využijí skutečně patrně jen pokročilejší autoři. Většina z vás si nepochybně vystačí s hlavní nabídkou efektů, které MissKiwi vybral a “naladil” vskutku parádně. Kdo by přeci jenom hledal ještě jednodušší cestu ke svým černobílým snímkům, může si v nenápadně skrytém “taháku” přečíst návod a hned na úvodním displeji přepnout roztomilým tlačítkem na variantu pro začátečníky:-) A ještě jedna dobrá zpráva na závěr – app je univerzální, takže je k dispozici pro iPhone i iPad. Za sebe mohu říci, že tuhle app v ceně 0,79,- eur jsem objevil včera večer a dnes si s ní vydržel hrát téměř celý den. A stále je co objevovat:-) Investovat do ní se rozhodně vyplatí. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/b-w-lab/id515931647?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]