Fujifilm začne s prodejem Instax Share, minitiskárnou pro mobilní fotografy

Společnost Fujifilm se chystá uvést na trh přenosnou tiskárnu Instax Share SP – 1, která má oslovit především majitele smartphonů, kteří si chtějí zvěčnit své digitální snímky na papír. Není to první, ani poslední pokus oslovit silnou skupinu zákazníků z řad mobilních fotografů. Firmě navíc stačilo vyvinout pouze nový typ kapesního zařízení. Materiál, který pro tisk snímků bude „krabička“ Instax Share používat, už totiž vyrábí delší dobu. Dobře ho znají hlavně příznivci instatní fotografie, tedy žánru, který kdysi proslavila legendární značka Polaroid. Filmy (fotopapíry) s názvem Fujifilm Instax Mini se běžně používají ve fotoaparátech s podobným označením, které firma uváděla postupně na trh v posledních třech letech.

Instax Share Fujifilm

Je evidentní, že právě tenhle postup zpracování fotografie v poslední době zažívá renesanci. Tudíž bylo jen otázkou času, kdy Fujifilm vsadí na příležitost získat další zákazníky i díky již zavedené a vyzkoušené výrobě podobných materiálů. Cestovní minitiskárna ji proto může zajistit další odbyt a zvýšit zisk.

Instax Share Fujifilm 3

Instax Share ale nezůstává pouze u bezdrátového tisku snímků z vašeho mobilu prostřednictvím stejnojmenné aplikace (prozatím je k dispozici pro iOS a Android). K obrázkům totiž můžete připojit právě díky funkcím v aplikaci spoustu informací. Například napsat text či změnit barvu textového pole. Ale také aplikaci propojit třeba s vaším profilem na Facebooku nebo Instagramu. A díky tomu získat, zobrazit i vytisknout na fotografiích třeba počet „like“, které váš obrázek dostal na konkrétní síti. Vkládat se do fotografie lze i další, na první pohled zbytečné, údaje a informace. Kromě datumu například místo, kde jste snímek pořídili, okolní teplotu, vlhkost vzduchu nebo třeba ikonku se zobrazením předpovědi počasí.

Instax Share Fujifilm 2

Propojení mobilu s tiskárnou zajistí zmiňovaná aplikace prostřednictvím WIFI. Samotný tisk jednoho obrázku by měl podle výrobce trvat cca 16 vteřin. Každou z fotografií můžete vyprintovat opakovaně. Připomeňme, že typ fotopapíru Instax Mini má velikost 5,4 x 8,6 cm celkem a 4,6 x 6,2 cm pro obraz. Je to tedy spíš taková „fotovizitka“. Přesto si umím představit, že tahle novinka zaujme spoustu zákazníků. A cena? V rámci zemí Evropské unie (tedy i pro ČR) je podle výrobce stanovena na 149,- eur. Uvidíme, jestli to u nás bude o něco lepší. Jisté je, že tiskárnu v tuto chvíli už mají na testování kolegové z partnerského webu PolaroidLove. Takže se můžete zanedlouho tešit na to, že vám nabídneme i náš, vlastní pohled na konkrétní výhody či úskalí tohoto zařízení. Mimochodem, hodila by se vám taková minitiskárna domů nebo na cesty? A pokud ano, kolik jste ochotni do ní investovat?[appstore id=“716505912″ store=“CZ“ style=“infobox“]