Fotoaplikace Polamatic by Polaroid: Nová verze a s pořádným rozlišením

Už to bude téměř rok a půl, co jsem vás upozornil na aplikaci Polamatic, jeden z těch nástrojů, díky nimž si iPhone fotografové můžou dopřát úpravy snímků v Polaroid stylu. Vadila mi na ní jediná věc – malé rozlišení. Snímky, které jste v první verzi aplikaci upravili a uložili zpět do galerie iPhonu, ztratily během procesu editace původní data. A obrázek se tudíž zmenšil zhruba o polovinu. Jistě, spousta tvůrců nižší rozlišení neřeší, protože pro použití na sociálních sítích si vystačíte skutečně s málem. Jenže ten, kdo si rád své fotografie občas tiskne na papír, se musel smířit s omezením. Ovšem s tím je konec ! Tvůrci aplikace totiž konečně představili update, který kromě drobných úprav a změn v designu přináší právě i funkci editace a uložení obrázku ve vyšším rozlišení. Konkrétně 2282 x 2771 pixelů. A to je paráda!

Polamatic app foto hlavni

Polamatic zůstal v základu stejný co do nabídky stylů, filtrů i rámečků. Respektive, mě osobně se zdá po update a změně designu blíže k iOS 7, přehlednější. Původní „dětský“ vzhled ovladačů je pryč. Menu i jednotlivé nástroje působí najednou víc „dospěle“.

1. Upload snímku z galerie iPhonu a přehled „filtrů“ v app Polamatic.

Polamatic app screen 1

2. Po výběru jedno z filtrů si můžete zvolit i některý z rámečků ve stylu Polaroidu.

Polamatic app screen 2

3. A poté napsat do fotografie či pod ní nějaký vzkaz. Nemáte u sebe fixu? Nevadí!

Polamatic app screen 3

I nadále můžete používat sestavu 36 předem definovaných „polaroid“ filtrů a stejný počet rámečků, jejichž design evokuje legendární žánr – instatní fotografii. Vedle „retro“ rámečků je tu i několik barevných. Měnit se dá i barva a odstín písma. Kromě nástroje pro ořez snímku totiž app nabízí i jednoduchý textový editor, díky němuž do fotografie a nebo prázdného prostoru pod ní snadno napíšete svůj vzkaz, pozdrav, připomínku… Bohužel, app sice nabízí 36 fontů písma, ovšem pro český jazyk a jeho diakritiku jsou použitelné jen dva, maximálně tři.

Kromě tradičních „retro“ rámečků je v nabídce i několik barevných.

Polamatic foto 1Polamatic foto 2Polamatic foto 3

Pěkně vypadá u některých fotek použití rámečku s efektem „papírové lepenky“.

Polamatic foto 4

Je to škoda, ovšem s češtinou, respektive čárkami a háčkami nad písmenky, většina zahraničních vývojářů moc nepočítá. A pokud ano, spíše okrajově. Nevadí. I tak je Polamatic příjemná a hravá fotoaplikace, kterou ocení především ti, kteří milují právě legendární Polaroid a vše, co se mu jen trochu podobá. A v tomto případě se tvůrci snažili přiblížit originálu opravdu co nejvíce. Pokud tuhle app ještě nemáte a líbí se vám, počítejte s útratou 0,89 eur. Viz Odkaz do App Store.[appstore id=“514596710″ store=“CZ“ style=“infobox“]