Percolator app – fotky z kávovaru

Napadlo vás někdy, jak by asi vypadala struktura fotografie, kterou by jste “proháhli” přes cedník nebo “prohnali” překapávačem na kafe ? Že ne ? Nic si z toho nedělejte, já bych na to nepomyslel ani v tom nejdivočejším fotografickém snu. Tvůrci některých foto a art aplikací pro iPhone naopak meze své fantazii nekladou. A je to dobře. Jinak by totiž nevznikaly tak netradiční app, jakou je třeba Percolator. Přiznám se bez mučení. Zatím jsem ještě neměl čas ho vyzkoušet, ale už při samotném pohledu na promo video nebo některé fotky, kterými vývojáři tuhle aplikaci propagují, se na to docela těším. A slibuji, že se brzy polepším. Ostatně, hned v pondělí k tomu bude příležitost. Na 13. prosince totiž autoři aplikace oznámili nejen její update na verzi 2.0, ale současně uvedení plnohodnotné varianty pro tablet iPad. Potvrzuje to trend, kterému fandí poslední dobou většina programátorů. Vytvářet spíše, než dvě verze aplikace – jednu pro iPhone a druhou pro iPad-pouze jednu univerzální.A to je dobrá zpráva. Přeci jen, u některých app se to vysloveně hodí. Zvlášť, když se člověk rozhodne pro detailnější, zdlouhavější nebo složitější editace snímků.

Ale zpátky k Percolatoru. Jeho hlavním efekt je proměna fotografií, které mu naservírujeme, na jakési barevné mozaiky. A zdá se, že velmi netradičně a přitom lákavě budou vypadat hlavně fotografie, které mají spíše retro nádech. Více vás s tímhle “kávovarem” pro iPhone fotografii seznámím, až přijde den “D”. A to bude v pondělí. Pro ty, kteří už si s Percolatorem hrají teď, dobrá zpráva na konec – velkolepý update, na který vývojáři lákají na svém WEBU, bude pro stávající majitele zdarma. Pokud vás app zaujala, připravte si 2,69,- eur. Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/percolator/id385454903?mt=8″]

P.S. Mimochodem, jestli máte chuť se inspirovat tvorbou těch, kteří už mají nějakou tu práci s Percolatorem za sebou, doporučuji navštívit tuhle skupinu na Flickru – PARÁDA !!!