Hipstamatic app – skutečná legenda

Dnes už je legendou. A to doslova ! Patří právem mezi nejpopulárnější fotoaplikace v App Store a uživatelé iPhonů si ji zkrátka zamilovali. A to i navzdory tomu, že konkurence nikdy nespí a podobně laděných programů na lomografii pro iPhone přibývá. Lidé lomo jednoduše žerou. Za pár euro a pár centů,získají v okamžiku do svého telefonu hravý software, který jim vykouzlí netradiční fotografie. A to natolik, že kdyby je chtěli podobně vytvářet z normálně nafocených fotografií a upravovat v nějakém programu typu photoshop, dá jim to zabrat. A přijdou tím  o nesrovnatelně více peněz a hlavně času.

Tým vývojářů láká uživatele po svém: Digitální fotografie nikdy nevypadala tak analogově! Nebo: Hipstamatic přináší zábavu v podobě plastových fotoaparátů z historie… Ano, pravdou je, že můžete používat vzhled, vtípky a finesy jako ze staré fotografické školy. Měnit objektivy, rámečky a fotoaparáty. Pravdou ale také je, že ve srovnání s jinými, novějšími konkurenty, Hipstamatic poněkud zůstal stát na místě a za většinu „doplňků“ si nechává pokaždé zaplatit. Chcete přidat fotoaparát, objektiv ??? Stáhněte si ho za….x-centů… To se pochopitelně často nelíbí některým uživatelům a kritiku si tahle legenda vysloužila i po svém posledním update z 18. února 2011, po níž se ozvala spousta majitelů s tím, že jim iphone při pokusech o používání Hipstamatiku padá a je nestabilní. Osobně připočtu k dobru  vývojářům jedné z prvních lomo aplikací veliké plus. A sice: Je to jediná aplikace v kategorii lomo, která umožňuje pořídit sekvenci záběrů v řadě za sebou (alespoň já jsem zatím na jinou nenarazil). A to i přesto, že čekáte dost dlouho, než se zaznamenané snímky uloží do paměti telefonu. Mít šanci udělat až 9 snímků po sobě je zkrátka občas výhra.

Aplikace Hipstamatic mimo jiné nabízí:

  • Výměnné objektivy, blesky a filmy pro stovky efektů – za většinu si musíte připlatit
  • Možnost vše sdílet obratem na Facebook, Tumblr, Flickr
  • Každý měsíc soutěžit o skvělé ceny
  • Objednat si skutečný papírový tisk (tuším, že toto v našich končinách nebude možné)

Hipstamatic je k dispozici za 1,79,- eur. Odkaz do App Store.

[appstore id=“342115564″ store=“CZ“ style=“infobox“]

Od stejného týmu vývojářů je také novější app a síť pro sdílení fotografií z Hipstamaticu s názvem OGGL. K dispozici v základní verzi ZDARMA. Odkaz do App Store.

[appstore id=“640339204″ store=“CZ“ style=“infobox“]