Dan Marcolina – iPhone Obsessed

Dan Marcolina ! Dobře si to jméno zapamatujte, protože pokud fandíte iphone fotografii, pak právě tenhle fotograf je poslední dobou mezi příznivci focení iPhonem skloňován ve všech pádech a jazycích. Designér a fotograf v jedné osobě je autorem populární knihy s provokotivním názvem Iphone Obsessed (posedlý iPhonem) a musím uznat, že oprávněně. Sice toho chlápka tak trochu nenávidím – předběhl mě o nějaký ten pátek a vydal zhruba to, co jsem už dlouho nosil v hlavě – ale vezmu ho na milost. Ano, odpouštím ti Dane M., poněvadž rovněž fandím a každý čin v propagaci naší společné „úchylky“ je jenom další krok správným směrem:-). Ale vážně. Knize se autor věnoval opravdu pečlivě a kromě klasického, papírového vydání (bohužel nemám k dispozici) si dal záležet i při zpracování elektronické verze pro tablet iPad. A protože jsem si ji předevčírem stáhnul z App Store a strávil s ní už několik příjemných chvilek, klaním se a doporučuji !!! Pokud se rozhodnete si ji pořídit, pak počítejte s útratou 2,69,- eur, ale pozor – hledat ji musíte pod názvem iObsessed.

Za tu cenu dostanete promyšlený interaktivní zážitek a dozvíte se více a rychleji, než v tištěném vydání. To ovšem neznamená, že bych odsuzoval papír a pokud se ke knize dostanete i v té papírové verzi, určitě do ní investujte. Kromě textu a ukázek fotografií, včetně úprav, postupů, přehledů a recenzí vybraných aplikací, v ní najdete také přes 90 minut podrobných video návodů. Abych nezapomněl, sice nemám přímé srovnání s klasickým vydáním, ale co se týká tabletové verze (mimochodem, existuje i ve vydání pro čtečku Kindle – najdete třeba na Amazonu), to je vskutku radost na pohled.
Je zkrátka poznat, že Dan Marcolina je nejen fotograf, ale rovněž designér. Mimochodem, stačí se podívat na jeho osobní webovou stránku ZDE nebo třeba přímo na promo web jeho knihy ZDE. Čistá práce ! A ještě jedna poznámka na závěr: Dan Marcolina, autor knihy iPhone Obsessed je pro nás natolik zajímavý, že v se blog iPhonefoto.cz pokusí získat s ním rozhovor. Takový autor přeci stojí za pozornost i u nás v malém českém rybníčku, nemyslíte ?[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/iobsessed-companion/id437051587?mt=8″]