Camera+ app – další skvělý update

Další “velký den” můžou dnes oslavit uživatelé a příznivci jedné z nejstahovanějších fotoaplikací – Camera+. Přichází totiž její další update, který kromě jiných úprav přináší například možnost používat bleskové světlo v přední části iPhonu (ano, je to skutečně tak), dále zajímavou funkci pro vyrovnávání horizontu (to když máte pocit, že jsou vaše snímky příliš v nakloněné), ale i řadu dalších větších i drobných změn.

Pro mě osobně je tou nejzásadnější nastavení 100% zobrazení a orámování scény, kterou fotografujete. Jinými slovy, Camera+ vám nově garantuje, že to, co vidíte při snímání na ploše displeje, se skutečně zaznamená, a nedojde k ořezu žádné části obrázku. Což se bohužel doposud stávalo a stává u řady aplikací. Mimochodem, touhle drobnou, ale pro někoho důležitou anomálií, “trpí” i nativní fotoaparát v iPhonu. Ale věřím, že pro někoho to skutečně není zásadní. A co ještě v poslední aktualizaci, které bychom se měli dočkat dnes kolem 15.00 hodin, Camera+ přináší ? Například funkci zobrazování expozičních parametrů, třeba citlivost ISO nebo rychlosti závěrky. To vše v reálném čase, aby jste získali co nejpřesnější kontrolu nad expozicí před stisknutím spouště.

Camera+ upadet 3.6 ukazka

Mimochodem, není to tak dávno, co tým z vývojářského studia TapTapTap představil předchozí update aplikace Camera+, která přinesla rovněž řadu  řadu vylepšení a změn. A také verzi aplikace pro tablet iPad, což je velmi povedený tah.Neměl jsem bohužel tehdy moc času se aktualitám kolem téhle app věnovat. Brzy to nicméně napravím a zkusím se “dokopat” k většímu testu téhle výjimečné fotoaplikace právě i kvůli propojení mezi oběma typy zařízení.

Jen tak na okraj, Camera+ letos v červnu, přesně 2 roky od uvedení na trh, zaznamenala rekordních 8 milionů stažení, což je jistě snem mnoha vývojářů. Hodně populární a mediálně silně podporovaná app Hipstamatic například má na svém kontě pouze polovinu uživatelů, kteří si ji oblíbili a zaplatili za její stažení. Ale to by bylo asi téma na samostatný článek.

O tom, že app Camera+ získává stále více příznivců a její popularita roste,  svědčí i “námluvy” několika velkých investorů, kteří se pokoušeli v posledních měsících aplikaci od TapTapTap získat. Mezi zájemci se objevili natolik silní hráči, jakými jsou třeba Adobe, Zynga, Google+ a v neposlední řadě také Twitter. Všichni nicméně odkráčeli s nepořízenou. Podle všeho totiž autoři aplikace z vývojářského týmu TapTapTap nehodlají podlehnout lákavým nabídkám mamutích investorů, jako se to stalo v případě Instagramu, který za naprosto neadekvátní částku 1 miliardu amerických dolarů koupil obří Facebook.

John Casasanta, jeden ze spoluautorů aplikace a spoluzakladatel studia TapTapTap, k tomu před časem na blogu mimo jiné napsal: “Rozhodli jsme se zůstat nezávislí. Máme v plánu spoustu věcí a nápadů, které chceme posouvat dál a rozvíjet. A ne pracovat pro nějaký konglomerát, jehož investoři nám budou dýchat na krk. Nestavěli jsme naši společnost s úmyslem ji po čase zahodit. Jsme připraveni dál budovat naši firmu a tvořit velké aplikace. Na vlastní pěst a jako nezávislí. Naší svobody si velmi ceníme, i proto jsme všechny dosavadní nápadníky odmítli. Chci vás ujistit, že se na 100% zaměříme na to, aby fotoaparát Camera+ byl pro vás tou nejlepší aplikací na celé planetě.” Myslím, že dost výstižné a mě osobně velmi sympatické. Dobrá práce, jen tak dál… TapTapTap !!!

Pokud ještě nemáte app Camera+,  doporučuji! Ke stažení aktuálně za sníženou cenu 0,89,- eur. Viz odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/camera+/id329670577?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]