Těšte se! Hipstamatic “D” přichází !!!

Čeká nás velký den, doslova DEN “D”. Tým vývojářů dnes již legendární fotoaplikace Hipstamatic totiž na zítřek 15. prosince oznámil spuštění očekávané novinky-speciální aplikace HIPSTAMATIC “D” !!! A pokud jste si doposud zamilovali vše, co s celou komunitou Hipstamatic souvisí, potom věřte, že i nyní se máte opravdu na co TĚŠIT !!!

Nová app s označením “D” se drží hesla:  Návrat ke kořenům (přesněji návrat k analogu). Ale nelekejte se, pořád to je a bude aplikace pro operační systém IOS od Apple a váš iPhone nebo iPod Touch. Tvůrci se pouze inspirovali myšlenkou kdysi oblíbených analogových fotoaparátů na jedno použití. Tehdy jste zkrátka koupili přístroj a v něm byl pouze jeden film (zpravidla se 24 snímky). A bylo jen a jen na vás, jak je využijete, co s nimi vyfotíte, a zda si nacvakáte 24 různých momentech z výletu nebo se pokusíte vytvořit sérii 24 fotek na jedno konkrétní téma. A právě tohle nyní můžete dělat i s Hipstamaticem D. Nová aplikace, nový design (který zachovává tradiční retro vzhled), to vše ke stažení zdarma s jednou z mnoha verzí fotoaparátu.


A pokud časem usoudíte, že vás tenhle styl fotografování baví, prostě si můžete přes Hipstamart dokoupit další a další typy fotoaparátů s různými filtry a efekty. Příplatek za každý z nich je stanoven na 0,79,- eur.

To ale není vše. Vůbec poprvé v historii téhle app přichází i novinka – přímé sdílení fotografií se svými přáteli. Už zkrátka nemusíte posílat své fotografie emailem nebo přeskakovat do galerie Camera Roll v iPhone a až pak sdílet. Nová funkce umožní celý set 24 snímků (a nebo i jednotlivé fotky, které označíte) vyexpedovat v Hipstamaticu D rovnou na Twitter nebo  Facebook (FB). Obzvlášť ta druhá a populárnější sociální síť je důležitá. Podle všeho se pomocí ní a aplikace Hipstamatic D propojíte rovnou se svými přáteli. Ke všemu díky tomu na FB získáte v základu rovnou zdarma i jednu z kamer s názvem MegaZuck 84.

Tak co tomu říkáte ? Osobně se už nemůžu dočkat čtvrtečního rána:-) Kdo ví, jestli 15. prosince 2011, kdy se v App Store objeví další člen rodiny Hipstamatic, nebude pro iPhone fotografii jeden z těch nejdůležitějších:-)

“Když jsme před dvěma lety uvedli Hipstamatic, změnili jsme způsob přemýšlení o využití fotografování pro mobilní platformu. Věříte, že rok 2012 a příchod řady Hipstamatic D, se stane důležitým pro sdílení a zachycování fotografických příběhu,” komentoval uvedení nové aplikace Lucas Allen Buick, CEO a spoluzakladatel týmu Synthetic, který má na svědomí  projekt  Hipstamatic.

Novinka Hipstamatic D vám mimo jiné umožní:

– okamžitě se připojit ke všem svým přátelům přes Facebook

– sdílet celá alba nebo jednotlivé fotografie na Facebook, Twitter, e-mail (to doposud nebylo možné)

– dokupovat si další nové fotoaparáty prostřednictvím  Hipstamart přímo z iPhonu

V Hipstamartu v první fázi nakoupíte tyto fotoaparáty:

Dreamy : Cena 0,99,- dolaru, 0,79,- eur

– sladký a chutný nádech fotografií. Snové, smetanové, měkké efekty. Fotky působí “měkkým”, někdy rozmazaným dojmem.

Foxy X69: Cena od 0,99,- dolaru, 0,79,- eur

–  klade důraz především na malou hloubku ostrosti. Ideální pro každou příležitost.

BlacKeys 44: Cena od 0,99,- dolaru, 0,79,- eur

– mrazivá, noční a s nádechem hvězdné oblohy:-) Lze kombinovat teplé i studené odstíny s černým okrajem. Působí velmi elegantně.

MegaZuck 84: ZDARMA při připojení na Facebooku

– desaturované tóny a silný bílý okraj rámečku. Návrat do roku 1984:-)

DODATEK z 23.5.2013: Projekt Hipstamatic “D” byl později zastaven a zrušen. Jeho tvůrci se nadále věnují velmi úspěšné verzi app Hipstamatic a od května 2013 také novince-síti OGGL.