Olloclip – tři objektivy pro iPhone

Fandíte příslušenství pro focení iPhonem a hledáte něco, co by vás mohlo posunout zase o kousek dál a změnit váš styl?  Tady je můj další tip-říkají mu Olloclip:-)   Jedná se o sadu tří mini výměnných objektivů. Autoři Patrick O’Neill a designér Chong Pak (mimochodem, oba vášniví iPhone fotografové) vsadili na kapesní zpracování doplňku, který můžete mít vždy a všude s sebou.

A zároveň chtěli nabídnout uživatelům možnost si vybrat z několika typů objektivu, které lze snadno a rychle měnit rovnou během focení v terénu. V setu  je k dispozici objektiv Fish Eye (rybí oko),  dále širokoúhlý objektiv a makro.Musím říci, že tenhle nápad mě zaujal. Bohužel,  neumím nyní posoudit, nakolik může být zpracování snímků kvalitní. Faktem je,  že v zahraničí má Olloclip celkem slušnou skupinu fanoušků.  Na druhou stranu, při srovnání s “profesionálnějšími” typy objektivů pro iPhone – například od legendární firmy Schneider (psal jsem o něm TADY) – v hodnoceních pokulhává. A to zejména kvůli kresbě skel.  Osobně jsem neměl zatím možnost výrobek testovat. Proto by nebylo fér se pouštět do podrobnějšího hodnocení.

OLLOCLIP HLAVNI

Co ale posoudit  můžu, a dokonce to rád pochválím, je design a styl balení, které k vám domů doputuje, pokud si Olloclip ze zahraničí objednáte.  To se zkrátka povedlo. K sadě skel dostanete nejen krytky, ale i sáček z mikrovlákna, který zároveň slouží i jako utěrka objektivů. Pokud se chcete o třech objektivech  do kapsy dozvědět  podrobnosti, doporučuji se podívat ZDE na oficiální stránku jeho autorů.  Aktuálně nyní potvrdili, že jejich příslušenství bez problémů funguje nejen s rozšířeným iPhone 4, ale i poslední verzí  4S.

Olloclip můžete objednávat přímo TADY. Bez daně a poštovného vás přijde na necelých 70,- dolarů.

Mimochodenm, jestli vás zajímá, jaké snímky příznivci a majitelé Olloclipu tvoří, TADY najdete pár ukázek.

Přehled a charakteristika skel, které jsou součástí balení:

– Objektiv Fisheye zachycuje úhel přibližně 180 °.  Podle autorů se s ním dají vytvářet “pozoruhodné obrazy”.

– Širokoúhlý objektiv je skvělý v okamžiku,  kdy potřebujete extra zorné pole.  Přibližně dvojnásobek toho, co běžně nabízí  iPhone.

– Makro objektiv je zhruba 10x násobek a umožní vám zaměřit při focení na detaily vzdálené 12-15mm od iPhonu.  Makro objektiv je chytře ukrytý v olloclip a je přístupný po vyšroubování širokoúhlého objektivu, který je jeho součástí.
P.S. Pomalu, abych na iPhonefoto.CZ přidal speciální sekci – PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO IPHONE 4/4S.  Je to tak. Jestli se totiž letošní rok ve vztahu k iPhone fotografii vyznačuje něčím výjimečným, potom je to bezpochyby počtem konceptů nebo na trh uvedených doplňků pro fotografování a natáčení videí právě pro iPhone.  Vlastně to chápu. Pokud se doposud dařilo mnoha příznivcům iPhone fotografie vytvářet spoustu zajímavých snímků (jejich počet roste vskutku geometrickou řadou), s příchodem poslední verze iPhone 4S, to bude patrně ještě intenzivnější.