PhotoCopier app – po vzoru mistrů

Dobří umělci kopírují, ti výborní kradou. Vzpomenete si ještě na tuhle kuriózní a dnes již legendární větu z úst zakladatele a ikony Apple, Steva Jobse ? Padla minimálně ve filmovém kousku Piráti ze Silicon Valley, a já si na ni vzpomněl při zkoumání aplikace PhotoCopier, kterou se vám chystám právě doporučit. Ano, také při jejím programování se tvůrci nepochybně řídili slavnou Jobsovou hláškou. A proč? Protože se zkrátka rozhodli do své app vtěsnat vskutku povedenou sérii algoritmů, které dokáží velmi autenticky převádět vaše fotografie do různých stylů podle slavných mistrů. Ať už z oblasti malířství, fotografie, filmu. PhotoCopier dokáže analyzovat obraz, barvy, texturu i osvětlení, a následným procesem vytvořit reprodukce tisků, maleb, grafik nebo fotografií. Jinými slovy, dokáže použít pomyslné „DNA“ z původních děl mistrů a aplikovat ho do vašich snímků a grafických předloh. Replikovány jsou především barva, tón a jas původního díla, zatímco textura nebo detaily jsou spíše simulované. A podle kterých mistrů vlastně můžete své obrázky tvořit? Je jich spousta. Z malířů například Cézanne, Chagall, Greco, Leonardo, Monet, Renoir a Rembrandt, Van Gogh či Miró nebo Klimt.

Z fotografů Abbott, Andreev, Cunningham a Fenton, dále Nadar, Outerbridge, Stieglitz a Weston, či v Čechách mnohem známější Sebastiao Salgago nebo Josef Koudelka. Ano, ten slavný Čech, co je členem legendární agentury Magnum Photos. Ale to jen tak na okraj:-)

Z filmových stylů vám app PhotoCopier nabízí 91 mustrů slavných filmových děl, která mají na svém kontě Oscara. Mimo jiné třeba Apokalypsa, Blade Runner, Frankenstein, King Kong a Pán prstenů.

No a pak tu máme na výběr z 30-ti historických procesů, například Ambrotype, Cyanotype, Liquid Emulsion, Kallitype, Palladium, Salt Print a mnohé další.

V ovládání app se velmi rychle zorientujete. A jedna rada na závěr: Nenechte se odradit při prvních pokusech. Chce to hledat a najít ten správný proces pro ideální fotku-předlohu:-)  Se všemi výsledky určitě nebudete hned spokojeni. Ale to je přeci dobře, nemyslíte ?  Jinak by to bylo až příliš snadné:-) Každý z efektů můžete navíc ještě upravovat a ovlivňovat pomocí lišt, které dovolují měnit intenzitu barvy, textury a vinětace. No co více si ještě přát ?

Je toho vážně spousta, s čím si během odpoledne můžete pohrát, pokud si PhotCopier stáhnete. Jen dodám, že cena je stanovena na částku 1,59,- eur a aplikace funguje jako univerzální pro iPhone, iPod Touch a iPad. Viz. Odkaz na App Store.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/photocopier/id388780533?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]