Trygger – pouzdro a polarizační filtr

Taky jste se někdy dostali do situace, kdy by se vám při fotografování iPhonem hodil polarizační filtr ? Pro ty z vás, kteří nemají o téhle pomůcce ponětí, si dovolím nejprve odkázat na Wikipedii, a vás ostatní potěším. Věřte nebo ne, ale i takové příslušenství pro iPhone existuje. Jmenuje se Trygger a mají ho na svědomí Scott Phillips a Joel Kamerman. Mimochodem, jedná se o jeden z úspěšných projektů z webu pro startupy s názvem Kickstarter, odkud pochází spousta zajímavých nápadů na příslušenství pro fotografování a tvorbu videa právě iPhonem.


Trygger je vlastně pouzdrem, které v sobě skrývá polarizační filtr s možností ovládání intenzity efektu polarizace. Dělá se to pomocí otočného kolečka, díky němuž můžete eliminovat odlesky a nežádoucí odrazy.

A zároveň docílit živějších barev, kontrastu, ale i ostrosti. Věřte nebo ne, ale zdá se, že právě o tento typ příslušenství je mezi iPhone fotografy velký zájem. Dvojice vývojářů totiž v první fázi projektu žádala podporovatele o částku 25 000,- dolarů, aby mohla projekt posunout dál, a začít s výrobou. Jejich přání se nejen naplnilo, ale fanoušci tohoto nápadu poslali během krátké doby sumu dvojnásobnou, takže autorům se sešlo už přes 50 tisíc. Je tak pravděpodobné, že s příslušenstvím Trygger se už brzy setkáme i v reálné praxi. Chce se mi zakřičet: Bravo !!! 🙂 Více o celém projektu Trygger se můžete dozvědět z přiloženého promo videu nebo se dočíst přímo na jeho profilu Kickstarter ZDE

Ukázka použití pouzdra Trygger s polarizačním  filtrem pro iPhone v praxi: