Hipstamatch app – geniální pomocník

Už je to tak. Věřte nebo ne, ale pokud fandíte populární fotoaplikaci Hipstamatic a přitom rádi kombinujete větší počet objektivů, efektů a kamer, musí vám z toho jít už hlava kolem. Není se čemu divit. K dnešnímu dni totiž pouze tahle jedna app zahrnuje 18 druhů “filmů” a 20 variant “čoček”. Když to všechno sečtete a podtrhnete, dojdete k závěru, že si můžete zvolit na 420 různých kombinací ! A to už je slušná várka. Jenže, kdo se v tom má vyznat? Jak si pamatovat, která z kombinací vytváří konkrétní výsledný efekt ? Jedna možnost, jak se zorientovat, tu přeci jenom existuje: Nová aplikace Hipstamatch, která neslouží k ničemu jinému, než právě k archivaci a rychlé prezentaci konkrétních kombinací filmů a objektivů v app Hipstamatic. Vlastně je to takový “tahák” nebo, chcete-li, kapesní průvodce  pro iPhone fotografy.

Aplikace zahrnuje vzorky snímků, které podle mě věrně prezentují reálné výsledky při použití konkrétních kombinací skel a filmů. Ke všemu do ní vývojáři zakomponovali nejen prostý mix efektů, ale také konkrétní ukázky, jak vypadají fotografie pořízené v různých prostředích a za různého osvětlení:

• Exteriér 
• Exteriér (silné slunce) 
• Exteriér (se sněhem) 
• Bez slunce 
• Interiér se slunečním světlem 
• Interiér s umělým osvětlením 
• Pohled do mraků

Velmi povedené je rozhraní a ovládání aplikace. Je radost s ní pracovat a působí na mě jednodušším a přívětivějším dojmem, než některé podobné on-line webové pokusy. Nedávno jsem psal třeba o projektu Hipstamatrix, který mi v porovnání s touhle app přijde najednou trochu slabší.

Hipstamatch je nepochybně skvělým zdrojem inspirace pro hledání nových postupů a vynikajícím pomocníkem uživatelů Hipstamatic v terénu. Jednoduše a mnohem rychleji od teď najdete tu správnou kombinaci, kterou zrovna chcete použít.

Při prvním testování jsem nenašel žádnou zásadní vadu. Snad jen varování – objem dat, které museli vývojáři do aplikace nafutrovat, představuje skoro 200 MB !!! Takže zapomeňte na 3G a stahujte raději do stolního počítače nebo do iPhonu přes pořádnou WIFI. Ale to jen na okraj. Pokud vás novinka zajímá, dá se nyní koupit za startovací cenu 0,99.- dolaru, respektive 0,79,- eur. Vzhledem k tomu, co za tuhle cenu získáte, není na místě  jakkoliv váhat. Nehledě na to, že tvůrci slibují průběžnou aktualizaci. A drobný postřeh na závěr. Přijde mi zajímavé a velmi nezvyklé, že za touhle app nestojí autorský tým Hipstamaticu. Škoda, tady jim, zdá se, ujel trochu vlak. Nic to ovšem nezmění na tom, že pokud milujete-li Hipstamatic, musíte od teď milovat  i Hipstamatch! Viz odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/hipstamatch/id499919710?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]