Apple slaví čínský Nový rok krátkým filmem natočeným na iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max

Na oslavu čínského Nového roku zveřejnil Apple 12minutové video natočené na iPhone 12 Pro Max. Ukazuje moderní pojetí klasické čínské legendy o monstru Nian.

Režisérka Lulu Wang a její tým už byl nominovaný na Zlatý glóbus, takže se nejedná o žádné amatérské filmaře. Nian je příběhem dospívání, v němž se mladá dívka setká s touto známou šelmou. Brzy ale zjistí, že stvoření není zas tak děsivé, jak o něm všechny historky vykládají. Dvojice tak v sobě najde nové přátelství. Video je doprovozeno i anglickými titulky.

O snímku byl také natočen film o filmu, ve kterém režisérka říká:  

Je opravdu vzrušující, že máme příležitost převyprávět tento starodávný příběh a zachytit tyto neuvěřitelně vypadající záběry pomocí iPhonu, tohoto velmi univerzálního zařízení. Myslím si, že iPhone dává filmaři velkou flexibilitu, co se týče navrhování záběrů k zachycení samotného filmu, a to je samo o sobě neuvěřitelně silné.

Kameraman Nelson Yu pak chválí hlavní přednosti iPhonu 12 Pro Max. Zmiňuje tak nejen Dolby Vision a pokročilou stabilizaci obrazu, ale také schopnost pořizovat záběry při slabém osvětlení. Zmiňuje však i výkon sekundárních objektivů.