Den Země – Tim Cook sdílí fotografie Shot on iPhone a Snapchat zase katastrofu

Letošní Den Země připadl na Velikonoční pondělí. Tim Cook během něho sdílel fotografie pořízené iPhonem, Snapchat zase ukázal svět v roce 2100.

Den Země je každoroční událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti 21. března a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969.

Snapchat

První Den Země byl slaven 22. dubna 1970 v San Francisku. Tato oslava byla pravděpodobně zamýšlena nejen jako ekologicky zaměřený svátek, ale i jako levicově orientovaný happening bojovníků proti válce ve Vietnamu. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty.

Workshopy

Shot on iPhone

Tim Cook tak v tento den sdílel na sociální síti Twitter sérii čtyř ekologicky zaměřených fotografií jako součást kampaně společnosti pojmenované Shot on iPhone. Všechny snímky tedy byly pořízeny mobilním telefonem společnosti. Tweet zároveň vyzívá k přijetí společné odpovědnosti a péči o naši planetu. Snímky mají na svědomí Ether Havens, Sarah Norvell, Jason Barnes a Vincent Riemer. Všechny se vyznačují přírodou a v ní přítomnými zvířaty.

Snapchat

Shot on iPhone je kampaň společnosti Apple, ve které ukazuje přednosti kamer jeho telefonů. Vyjma fotografií, které pak tiskne na velkoformátové billboardy se kampaň věnuje i dokumentárním filmům. Na Den Země však společnost upozorňuje i workshopy v jeho Apple Storech. Vyjma informování veřejnosti ale také koná, protože se snaží chránit mangové lesy v Kolumbii, rozšiřuje své recyklační programy atd.

Ola Cubana – podívejte se na nejnovější film ze série Shot on iPhone

Snapchat lens a záplavy do roku 2100

Snapchat vydal na Den Země nový objektiv, který vizualizuje účinky změny klimatu až do roku 2100. A není to zrovna veselé. Cílem funkce je ukázat všem uživatelům, jak bude vypadat svět, pokud se nepřistoupí k daným krokům na zamezení globálního oteplování. Objektiv byl vytvořen za spolupráce s Organizací spojených národů a můžete si jej v iOS aplikaci vyzkoušet zcela zdarma, to však jen po omezenou dobu.

Snapchat

[appstore id=“447188370″ store=“CZ“ style=“infobox“]

Zdroj: Wikipedie, AppleInsider.com, 9to5mac.com