App 6×7 a 6×6 – další skvělý update

Vývojář Michael Hardaker oznámil update dvou svých fotoaplikací s názvem 6×7 a 6×6. Obě lze zařadit do nejvyšší kategorii fotoapp pro iPhone. A to především díky skvěle nastavenému menu a jednoduchému ovládání. V neposlední řadě je třeba u nich pochválit také výborné obrazové výsledky, které obě tyto app umožňují. Mimochodem, Hardaker, jehož celou práci najdete na jeho webu ZDE, je podepsaný také pod další „profi“ aplikací s názvem 645PRO, o níž se mezi iPhone fotografy hodně mluví. Zatímco první dvě jmenované jsou jednodušší ve svém ovládání, u zatím poslední app 645PRO se tenhle vývojář rozhodl jít o kousek dál a nabídl celou řadu dalších zajímavých funkcí. K 645PRO, která nedávno dostala také update, se ale vrátíme někdy příště.

Jak 6×7, tak 6×6, jsou si velmi podobné jak v designu, tak nabízených funkcích. Vlastně by se dalo napsat, že jediným rozdílem mezi nimi je pouze ve formátu obrázku. Pokud tedy fandíte více čtvercovému, řekněme „instagramovému“ formátu, je pro vás ideální volbou 6×6. Je-li vám bližší větší formát s možností ořezu, zvolte 6×7. Oba jsou opravdu povedené a po posledním update nabízejí několik novinek.

V první řadě je to optimalizace pro poslední generaci iPhonu 5 a nedávno uvolněnou verzi operačního systému iOS6. To pro uživatele jak nové verze iPhonu, tak těch starším mimo jiné znamená:

–  změnu obrazového procesoru, který kombinuje vyšší kvalitu fotografií s vyšším výkonem.

–  možnost sdílení fotografií přes e-mail, Facebook, Twitter, Flickr, Instagram a další aplikace.

– osm nových Color & B & W režimů + přepínač pro rychlý přístup.

– možnost uložit fotografie v kvalitě  HI-Quality, nebo MAX-Quality pro JPEG, nebo i v TIFFu !!!

–  tři nové typy orámování snímku.

– příležitost přidat informace o autorských právech a metadata EXIF.

A dobrá zpráva na závěr. Pokud jste se ani s jednou z těchto app ještě nesetkali, potom je začněte sledovat !!! Cenově jsou za základních 0,79,- eur, což je za hubičku !!!

 

Pokud vás zajímá app 6×7, klidněte na odkaz do App Store:[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/6×7/id478264134?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

Jestli chcete vyzkoušet „sesterskou“ app s názvem 6×6, klikněte na odkaz:[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/6×6/id436138823?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]