iZZi Orbit – 3 objektivy na jednom těle

Vývojář Jayson Guzman v těchto dnech představil další z povedených příslušenství pro fotografování iPhonem s názvem iZZi Orbit. Novinka umožňuje telefon vložit do speciálního pouzdra ze slitiny eloxovaného hliníku, na němž je otáčivý měnič objektivů. Není to přitom poprvé, co se tento způsob objevuje na trhu. Revolverový typ výměny objektivů nebo filtrů už se před časem objevil například u příslušenství iPhone Lens Dial nebo Holga iPhone Lens Filter Kit SLFT-IP4, o nichž jsem psal již dříve.

Jayson vsadil na lepší materiály a dobře si poradil i s nabídkou tří základních objektivů, které lze pomocí měniče střídat. Tradiční sestava fish eye (rybí oko), širokoúhlý a teleobjektiv, je nepochybně dobrá volba. Právě tuhle sestavu používají iPhone fotografové, kteří fandí doplňkovým objektivům nejčastěji.  Jak celé zařízení funguje se můžete podívat na přiloženém videu. Mimochodem, také Jayson se rozhodl prezentovat svůj nápad na populárním webu pro startupy Kickstarter, kde si zvolil jako cílovou částku na realizaci projektu 25 tisíc dolarů. A přispěvatele zaujal, dostal finanční podporu téměř o 5 tisíc dolarů vyšší.

Kromě verze iZZi Orbit s “tříobjektivovým” měničem nabízí také zjednodušenou variantu příslušenství s názvem iZZi Solo, která disponuje pouze jedním objektivem. Pochopitelně širokoúhlým. Pokud by vás zajímalo více, mrkněte na web o iZZi setu, kde si ho můžete také objednat. K dispozici jsou nyní verze nejen pro iPhone 4/4S, ale také novou “pětku”. Nejlevnější verze Solo vyjde bezmála na 140,- dolarů, dražší Orbit o 100,- dolarů více. Samostatně si lze dokoupit i některý ze tří nabízených objektivů, které by měly zaručit kvalitní zpracování obrazu.