Copygr.am – stvořený pro Insta fotky

Mít alergii na slova “INSTA” a “GRAM”, musel bych jako uživatel Instagramu a příznivec iPhone fotografie už dávno skončit v léčebně:-) Nic ve zlém, ale už je toho “koření” kolem téhle slavné aplikace přeci jenom dost. To ovšem neznamená, že občas nemůžete narazit na novinku, co vás (pro změnu, že…:-) překvapí. Pro mě osobně je to teď COPYGR.AM – webový projekt, který vám dovoluje si snadno a během pár vteřin vytvořit zajímavou fotogalerii z vašich snímků na Instagramu, a zároveň si prostřednictvím e-shopu objednat jejich “tisky”.

A to v příjemném, téměř polaroidovském formátu 10×10 cm. Autoři tohoto nápadu je balí do moc pěkné obálky po 12-ti kouscích a je jenom na vás, kolik fotek si z vašeho účtu objednáte. Limitováni jste pouze tím, kolik se chystáte utratit. A na jakou částku vás nová služba přijde ? Za 1 pack v počtu 12-snímků (je přitom jedno, jestli se jedná o 12 různých nebo třeba 4 stejné a ostatní jiné), utratíte 12 dolarů. Zkrátka co fotka, to dolar. Pochopitelně, ještě je třeba připočítat poštovné. A sice v základní výši 6,- dolarů.

Ovšem dá se mu i vyhnout, pokud si na jednu objednávku necháte vytisknout alespoň 36 obrázků, tedy tři sety po 12-ti. Pak by k vám snímky měly doputovat zcela zdarma. No, zrovna přemýšlím, jestli tuhle novou službu vyzkoušet. Zrovna nedávno jsem totiž řešil přesně tenhle, na první pohled drobný problém. Nechat si vytisknout iPhone fotky ve formátu do čtverce, o velikosti zhruba 8×8 až 12×12 cm, a ke všemu více kopií od jednoho motivu. A jak jsem na českém trhu pochodil ?

No, nevalně. Vždycky to měla nějaké ale… To si budete muset oříznout….. nebo a pak vám to oříznem….nebo fotopapír bez potisku z druhé strany… ? Hm, to bohužel nemáme….. A tak dále, a tak podobně. A co vy ? Máte vůbec někdy touhu si některé svoje fotky z Instagramu nebo jiných aplikací převést do “papírové” podoby ? A pokud ano, máte TIP na zajímavý fotolab nebo tiskárnu, kdy by vám vyšli vstříc a za rozumnou cenu vytiskli třeba jen 20 nebo 30 ks Instagram fotek ? Pokud ano, podělte se s ostatními !!! A se mnou, pochopitelně…Díky !

P.S. Abych nezapomněl, COPYGR.AM v tuhle chvíli nemá vlastní app pro iPhone nebo iPad. Pokud se mu ale začne dařit, vsadil bych se, že ji tvůrci hbitě vytvoří. To ale záleží na mnoha okolnostech. Zejména na konkurenci. Ta je kolem Instagramu totiž hoooooooooooodně tvrdá. A to právě hlavně ve službách pro tisk fotek na různé formáty a typy materiálů. Od samolepek až po plech. Většinu projektů, které se točí kolem slavné aplikace Instagram, můžete sledovat na kultovním webu INSTAGRAMERS.