Fotoaplikace Diana: Protřepat, zamíchat…A koláž je na světě

Na krásu a jednoduchost vsadili tvůrci nové fotoaplikace DIANA, která v posledních dnech postupně šplhá nahoru v žebříčku populárních foto a video aplikací v App Store. Žádná sada nástrojů, žádné obsáhlé galerie filtrů a stylů. Diana sází na vaši fantazii a fotografie, které máte uložené ve svém iPhonu. Aplikace pomocí algoritmu vybere dva z vašich snímků a “smíchá” je v jeden jediný.

Diana app foto

To ale není vše. Někdy se mix povede, jindy vytvoří obrazový zmatek. Proto můžete proces opakovat pomocí funkce SHAKE. Tedy tím, že iPhonem zatřepete v ruce jako byste míchali koktejl, a on vygeneruje dva nové obrázky. Aby jste nebyli odkázaní pouze na náhodný výběr, máte pochopitelně ještě možnost si vybrat fotografie podle své volby. A nebo je aktuálně vyfotografovat, až pak mixovat. Jestli máte trochu fantazie, můžete se dopracovat celkem rychle k opravdu vydařeným výsledkům. Stačí jen zkoušet, mixovat a trénovat. A nebo se třeba inspirovat na Facebook Fan Page aplikace, kde je spousta hezkých tipů a ukázek. Tenhle “blend” styl je v poslední době celkem oblíbený. V případě app Diana se jedná o základní formát. Pro pokročilejší “blendování” a práci s vrstvami bych doporučoval pokročilejší aplikace, například IMAGE BLENDER nebo LAYOVER.

Diana app foto 3

Doplním jen, že aplikaci Diana si můžete nejprve vyzkoušet ve FREE verzi, která je ke stažení ZDARMA. U ní se ale musíte smířit s omezeními, například v podobě vodoznaku nebo menším počtem SHAKE pokusů. Pokud se rozhodnete pro pokročilejší variantu, počítejte s útratou 0,89,- eur. V ní se zbavíte nejen vodoznaku, ale zároveň získáte 12 filtrů a nekonečnou možnost používání funkce SHAKE. Viz Odkaz do App Store.[appstore id=”694077228″ store=”CZ” style=”infobox”][appstore id=”694075857″ store=”CZ” style=”infobox”]

Poznámka: Video k článku nepatří k fotoaplikace Diana. Berte ho pouze jako ukázku, která demonstruje využití double expozice a koláž ve filmu. Podobného efektu lze docílit právě aplikací Diana nebo jinými app pro práci s vrstvami a kolážemi.