Layover app – až pět fotek v jedné

Obrovskou škálu možností při úpravě, maskování a tvorbě koláží nabízí nová fotoaplikace Layover. Pokud jste až doposud hledali nástroj, který by vám dovoloval mixovat až 5 obrázků do jednoho finálního výstupu, potom je tahle app právě pro vás. A budete z ní nadšeni. Povedla se. Má přehledné menu a dovoluje spoustu kroků, které vám pomůžou měnit “obraz v obraze”. Každý z jednotlivých vizuálů můžete libovolně posouvat (zoomovat), otáčet, zkrátka přizpůsobovat vůči dalším obrázkům. Layover kromě mixování až pěti fotek nabízí výchozí nastavení formátu. A sice 3:2, 4:3 a tradičně do čtverce 1:1, který je i v základním nastavení. Maskování potom umožňuje mazat jednotlivé části snímků, odstranit celé pozadí, korigovat průsvitnost vrstev a izolovat některé prvky v obraze. To vše pomocí posuvného jezdce a dotykem.

K jednoduššímu zpracování koláží napomáhá 15 efektů, mezi nimiž nechybí například prolnutí, měkké světlo, tvrdé světlo, barva, ztmavení, zesvětlení. Nebo odstín, sytost a další. Přesto ale nepočítejte s tím, že u prvních pokusů vám půjde vše hladce. Alespoň já jsem se u první desítky koláží pěkně zapotil:-) Ale domnívám se, že je to dobře. V jednoduchosti je krása. A to aplikace Layover nabízí a splňuje svým nastavením a ovládáním. Neznamená to ale, že  “vše udělá za vás”.

Vymyslet si sestavu vizuálů tak, aby jeden nerušil druhý, ale naopak do sebe zapadaly, dá přeci jen trochu zabrat. A je to vážně trochu o zkoušení a přemýšlení. Vsadil bych se ale, že pokud se do téhle app zakoukáte a vydržíte s ní experimentovat delší dobu, můžete očekávat skvělé výsledky. Mimochodem, součástí menu je série ikon pro sdílení na sociálních sítích, například Facebooku, Twitteri, ale i třeba Instagramu a dalších. A ještě jedna dobrá zpráva na závěr. Novinka Layover patří mezi univerzální app, takže je připravena pro použití nejen v iPhonu a iPodu Touch, ale také na iPadu. Je radost si s ní hrát !!!! Ke stažení je za velmi přijatelnou základní cenu 0,79,- eur. Viz. Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/layover/id544329607?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

 

Několik mých pokusů s novou app Layover: